skip to main content
Breaking News

Muž s cejchem nežádoucí osoby. Čínský státní list vyřadil Jacka Ma ze seznamu podnikatelů

Zakladatel internetové společnosti Alibaba Group Jack Ma byl vyřazen ze seznamu čínských podnikatelských lídrů zveřejněného ve státních médiích. Nejznámější čínský podnikatel nebyl zmíněn v dnešním článku na titulní straně listu Shanghai Securities News. Místo toho byli pochváleni Žen Čeng-fej z Huawei Technologies, Lej Ťün z Xiaomi a Wang Čchuan-fu z firmy BYD.

Reklama

Jack Ma se dostal v nemilost po svém projevu z 24. října loňského roku, ve kterém ostře zkritizoval čínský regulační systém. Tento krok vedl ke zrušení primární veřejné nabídky (IPO) akcií čínské finančně technologické společnosti Ant Group, která je divizí Alibaby. Regulátoři se také od té doby více zaměřili na podnikání Alibaby a zahájili antimonopolní vyšetřování firmy. Zvažuje se též přísnější regulace pro Ant Group. Ignorování Jacka Ma je další ukázkou, jak hluboko upadl ve své vlasti v nemilost, uvedla agentura Reuters.

Reklama

Zakladatel Alibaby je známý tím, že se vyhýbá pozornosti, po svém projevu ale asi na tři měsíce zcela zmizel z očí veřejnosti. To vyvolalo spekulace o jeho pobytu. Minulý měsíc se znovu objevil při krátkém videohovoru.

Reklama
Reklama