Na oslavu kulatého výročí ikonické prosklené pyramidy, která před pařížským muzeem Louvre stojí už celých 30 let, se instituce spojila s Airbnb, aby dvěma vybraným turistům připravila nezapomenutelnou noc (ostatně tak, jak se to od Paříže sluší a patří). Ti budou mít možnost jednu noc strávit uvnitř dvacetimetrového jehlanu.

Aby toho nebylo málo, výherce a jeho + 1 začnou svůj večer soukromou prohlídkou muzea (tu v minulosti při návštěvě Paříže absolvovali například manželé Obamovi nebo zpěvačka Beyoncé). Po prohlídce si budou moci odpočinout v improvizovaném obýváku a z první řady při popíjení drinku pozorovat úsměv da Vinciho Mony Lisy.

Po koktejlu s Monou Lisou přijde na řadu další světoznámá kráska, Venuše Milétská. Ta bude hostům dělat společnost při večeři, jejíž chody budou inspirované právě mytickou bohyní lásky a krásy.

A co bude následovat po dobrém jídle a pití? Na hosty čeká soukromý koncert v opulentně zdobených komnatách císaře Napoleona III.

Že tohle chcete zažít právě vy a už i víte, koho byste na tenhle kulturní zážitek pozvali s sebou? Do soutěže je možné se přihlásit do 12. dubna a odpovědět na „jednoduchou“ otázku. Proč by právě s vámi měla chtít strávit večer Mona Lisa, která je i oficiálním hostitelem na webu Airbnb.

„Možná už jte o mně slyšeli. Lidé často říkají, že jsem záhadná, ale pravdou je, že jsem přátelská,“ stojí na jejím profilu. „Pokud vyhrajete, moc ráda vás uvítám ve svém domě. Sice během dne potkávám hodně návštěv, to pravé kouzlo ale začíná až po setmění.“

Tímto projektem ale spolupráce mezi oblíbeným cestovatelským serverem a nejnavštěvovanějším muzeem světa (minulý rok jeho dveřmi prošlo přes 10 milionů lidí) zdaleka nekončí. Už v květnu společně chystají sérii několika soukromých koncertů v kavárně Richelieu-Angelina, kde vystoupí mladí francouzští umělci, a v září se při troše štěstí budete moci zúčastnit soukromých prohlídek.

Pro Airbnb to také není první mimořádný projekt spojený s Paříží. Cestovatelé už měli možnost přespat v nádrži se žraloky nebo si na dušičky ustlat mezi miliony koster v pařížských katakombách.

Ale uznejte sami, že drink s Monou Lisou zní o něco líp.