skip to main content

Na co jít letos do kina? 10 nejočekávanějších filmů roku 2018

Jsme sice teprve v samém úvodu roku 2018, ale už teď si můžeme shrnout, jaké filmové novinky nás v příštích měsících čekají.

Letošek bude rok plný pokračování úspěšných filmových sérií (Mission: Impossible, Jurský park), superhrdinů, kteří letos zachrání svět hned několikrát, a to buď sami (Aquaman, Black Panther), nebo všichni dohromady (Avengers: Infinity War, X-Men: Dark Phoenix), ale také rebootů, hororů, pohádek a projektů od režisérských es jako Martin Scorsese či Wes Anderson.

Na co se ale těšíme nejvíc?

Anihilace

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizel. Až na manžela mladé bioložky, který se sice vrátil, ale jiný. A jeho žena chce pochopit, proč se tak změnil.

Trailer slibuje velké napětí, drama a originální zápletku – a kombinace Natalie Portman a Oscara Issaca v hlavních rolích rozhodně neuškodí.

V kinech od: 22. února


Rudá volavka

Jennifer Lawrence znovu spojila síly s režisérem trilogie Hunger Games Francisem Lawrencem. Stejnojmenné duo spolu tentokrát zvolilo žánr špionážního thrilleru.

Žádaná blondýnka v něm ztvární primabalerínu, která se po předčasném ukončení kariéry nechá zmanipulovat, aby nastoupila do Školy Volavek – tajné služby, která cvičí výjimečné mladé lidi, aby používali své tělo a mysl jako zbraň. Pak už do hry vstupuje CIA a otázka, komu se vlastně dá věřit…

V kinech od: 1. března


Tomb Raider

Ano, všichni víme, jak to většinou dopadá s filmy, které jsou adaptovány podle počítačových her. Ale kombinace  švédského režiséra Roara Uthauga a oscarové herečky Alicii Vikander v hlavní roli slibuje, že by se tenhle reboot mohl povést a zároveň nebýt jen bezduchou honbou za pokladem. Uvidíme.

V kinech od: 15. března


Noví mutanti

Letos přichází do kin i další pokračování filmu X-Men s podtitulem Dark Phoenix. O něco zajímavější se ale zdá jeho spin-off Noví mutanti, který představuje léčebnu pro mladé mutanty. Víc než o hrdinský akční film totiž jde o mrazivý horor.

V kinech od: 12. dubna


Avengers: Infinity War

Pokud se v Avengers ještě vyznáte, rozhodně se vám to u čtvrtého pokračování vyplatí. Vrátí se do něj totiž prakticky všichni superhrdinové, kteří své síly tentokrát musí spojit proti hrozbě, která je větší než kdy dřív (jak jinak).

Marvel Studios ale slibují, že příběh bude překvapivý, a také dodávají, že se jedná o předposlední díl, který načrtne konec ságy. Takže pokud vás tahle superhrdinská sága baví, je to must-see.

Reklama

V kinech od: 26. dubna


Deadpool 2

Bavila vás jednička? V tom případě není co dodávat, datum premiéry už máte stejně napsané v diáři (hezky ve velkém červeném srdíčku).

Nelíbila se vám? Tak se na pokračování nekorektní komiksové adaptace ani nesnažte chodit. A jestli jste Deadpoola ještě neviděli, dejte si jako jedno z novoročních předsevzetí to napravit.

V kinech od: 31. května


Psí ostrov

Pokud se vám líbil Fantastický pan Lišák, máte se na co těšit. Wes Anderson svůj animovaný příběh tentokrát vsadil do Japonska blízké budoucnosti, kde epidemie zapříčinila, že všichni psi byli odvezeni do karantény na jakýsi ostrov. Jednomu klukovi se ale po jeho čtyřnohém kamarádovi vážně stýská, a tak se rozhodne za ním vypravit…

V kinech od: 14. června


Solo

Další Star Wars film z produkce Disneye (který se nám rozhodl každé Vánoce naservírovat nový příběh z daleké, předaleké galaxie a někdy kolem roku 2020 všem předávkováním způsobit infarkt) se bude točit kolem mládí Hana Sola a času, kdy na Millennium Falcon ještě dávno nevkročil Luke, R2D2, C3PO ani princezna Leia.

Režie se ujal Ron Howard a v hlavní roli mladého Hana se předvede prakticky neznámý Alden Ehrenreich. Schválně, jak se mu povede jít ve šlépějích Harrisona Forda.

V kinech od: prosinec


Bohemian Rhapsody

Momentálně to s životopisným snímkem o Freddiem Mercurym a Queen nevypadá zrovna nejlépe. Produkce totiž vyhodila režiséra Bryana Singera a teď narychlo hledá nástupce.

Pokud se ale všechno povede, film by měl přijít do kin před Vánocemi a děj se má točit kolem založení kapely roku 1971 až do koncertu Live Aid v roce 1985.

V kinech od: 27. prosince


The Irishman

O novém projektu Martina Scorseseho se toho zatím moc neví. Je to ale potřeba? Jasné je zatím jen to, že v něm nehraje Leonardo DiCaprio (!) a že se v něm před kamerou sešla stará dobrá mafiánská parta Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci a Harvey Keitel. Přesné datum premiéry zatím není jisté, natáčení už ale začalo před několika měsíci. I tak se je určitě na co těšit…

V kinech od: konec roku