skip to main content

Na co se dívat, když už jste dokoukali Squid Game?

Možná jste ho zvládli za večer, možná vám to trvalo týden. Možná teprve koukáte na fackovací přestřelku nad kouskem barevného kartonu a snažíte se přijít na to, o čem ten humbuk kolem seriálu o nevinných dětských hrách vlastně je.

Pro případ, že se už bezradně prodíráte streamovacími platformami a frustrovaně hledáte něco, co vám jihokorejský trhák alespoň částečně připomene, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na co se dívat, když už jste dokoukali Hru na oliheň.

Battle Royale
(Amazon Prime, 2000, 114 minut)

Nebýt téhle královské hry, nehrajeme dnes ani o oliheň. Battle Royle je japonský předchůdce filmů na způsob Hunger Games nebo Squid game, ve kterých se skupina odvážlivců snaží přežít zvrácené hry.

Vzpomínky na Alhambru
(Netflix, 2018, 16 dílů po 60–74 minutách)

Bez antiutopické grafiky a se špetkou méně krvavých přestřelek. Jinak jsou Vzpomínky na Alhambru zaručený tip, při kterém si zavzpomínáte i na Hru na oliheň.

Investor do počítačových her se v seriálu vydává do Španělska najít ztraceného geniálního vývojáře. Sám se při tom nedobrovolně uzamkne někde na pomezí virtuální reality a skutečnosti, kde mu jde o život.

Vlak do Pusanu
(Amazon Prime, 2016, 118 minut)

Jestli jsou filmy, které už z popisu zní jako béčková kinematografie, pak jsou to filmy o zombících. Ale! Vlak do Pusanu se zápletkou připomínající Hru na oliheň je světlá výjimka.

Reklama

Napínavá dvouhodinovka, při které se ve vlaku šíří zombie virus a princip „zabij, nebo tě zabijí“ jede na plné obrátky.

Bonus: Sympatický náborář ze Squid Game teď pro změnu v hlavní roli sám bojuje o život.

#Žiju
(Netflix, 2020, 98 minut)

Spojte prostředí počítačové hry ze Vzpomínek na Alhambru se zombie apokalypsou ve Vlaku do Pusanu a dostanete vcelku působivý thriller o streamerovi, který se sám a uvězněný ve svém bytě snaží přežít chaos, který se nekontrolovaně šíří Soulem.

Telefon
(Netflix, 2020, 112 minut)

Dvě ženy žijící dvacet let od sebe a jeden telefon, který rozpoutá nevyzpytetelnou hru s časovým paradoxem i boj o život. Jihokorejský Telefon nemůžeme popsat víc, aniž bychom jej celý prozradili, a zkazili vám tak filmový zážitek. Že stojí za to, nám budete muset věřit.

Třída z Itaewonu
(Netflix, 2020, 16 dílů po 63–88 minutách)

Poslední tip pro ty, kteří by si chtěli od cákanců krve pro změnu odpočinout. Třída z Itaewonu je oddychová variace na kritiku kapitalismu, kterou jsme viděli ve Hře na oliheň. Příběh o bývalém vězni, který si umane dostat se z pasti chudoby, pomstít svého otce a stát se nejúspěšnějším podnikatelem v Koreji, ať to stojí cokoli.