skip to main content

Na dovolenou soukromým tryskáčem. Šest míst, kde se vyhnete turistům

Klasickými aerolinkami je dnes možné doletět skoro kamkoli. Skoro. Existují ale místa, kde komerční letadla nikdy nepřistanou. Vybrali jsme pro vás několik takových, kam stojí za to si zaletět.

?Fun fact: Cestování a cestovní ruch jsou ekonomikou s ročním obratem ve výši 8,3 bilionu dolarů. Celosvětově zajišťují jedno z deseti pracovních míst.

Anguilla

Na blízký ostrov Svatý Martin létají pravidelné lety jak ze Severní Ameriky, tak z Evropy. Pokud se ale chcete dostat o kousek dál, nezbude vám nic jiného než skočit na loďku nebo malé vrtulové letadlo.

Reklama

Rezidence Four Seasons a Rezidence Aguilla se již vzpamatovaly po hurikánu v roce 2017 a jsou opět v provozu, takže o přepychové ubytování rozhodně nebude nouze.

Canouan, Grenadiny

Z okouzlujícího ostrova Canouan nebudete chtít nikdy pryč. Hotely Rosewood a Raffles zde už zapustily kořeny a dalším na řadě je Mandarin Oriental, který sem chce nalákat své věrné klienty. Tento hotel tu momentálně operuje pod názvem Pink Sand Club a nabídne vám takové lahůdky jako 18jamkové golfové hřiště, lázeňské bungalovy a široký výběr vil. Budete si připadat jako v soukromém ráji.

Právě nedostatek komerčních letů je důvodem, proč ostrov vypadá jako z Pirátů z Karibiku. Naštěstí je tu ale soukromé letiště s ranvejí dost dlouhou na to, aby zvládla nápor nonstop soukromých letů i z Evropy.

Deauville, Francie

Ideální místo pro prozkoumání pláží Normandie a zdejší bohaté a pohnuté historie druhé světové války. Díky místní anglonormanské architektuře si budete připadat jako při procházce mezi perníkovými chaloupkami, a ještě si při tom můžete pochutnat na čerstvých plodech moře u zdejších stánků.

Reklama

Cesta na letiště Deauville-Normandie vám ušetří dvě a půl hodiny cesty vlakem nebo příšerné zácpy na dálnici z Paříže. V tuto dobu totiž Pařížané hromadně utíkají z vedrem sužovaného hlavního města.

Gstaad, Švýcarsko

Turistika, horolezectví, rafting, či dokonce jízda na koni. Každý si tu najde to svoje. Pokud ovšem do Gstaadu zamíříte z Ženevy nebo Curychu, připravte se na jízdu až třemi vlaky nebo několikahodinovou cestu autem, která se může ještě nepříjemně prodloužit, pokud se horské cesty ucpou.

Letiště Gstaad Saanen si v pohodě poradí i s takovými velikány, jako je Gulfstream G650. Takže zapomeňte na auto a naskočte do letadla.

Lanai, Havaj

Představujeme vám bývalou ananasovou plantáž, kterou vlastní miliardář Larry Ellison. Ten si najal Four Seasons, aby mu spravovaly jeho plážový resort. Jakmile se sem dostanete, začnete si ihned připadat jako místní. Desítky soukromých pláží, kde se nacházejí staré vraky lodí, trasy pro čtyřkolky a stezky pro jízdu na koních, golfové hřiště, rozsáhlé lázně – to vše hostům připomíná starou dobrou Havaj.

Pokud si připlatíte za soukromý let, můžete si dovolenou prodloužit hned o dva dny, které byste jinak strávili čekáním na pravidelnou letovou linku v Honolulu.

Hamptons, New York

Ikonické Hamptons se táhnou podél jižního břehu východního pobřeží Long Islandu. Jedná se o oblíbenou víkendovou destinaci Newyorčanů, kteří si zde s přáteli pronajímají domy. Bankéři z Wall Street se tu potkávají s celebritami, mladými manažery a sekretářkami. Ti všichni si sem jezdí užívat bílé písečné pláže, humří rolky a místní dušené škeble, to vše za zvuků hudby z domácích party.

V sezoně zde otevírají svoje pobočky nejlepší newyorské kluby, a dokonce tu vychází i několik časopisů pouze v době léta. Několik letišť si tu hravě poradí s plynulým příletem soukromých letounů a helikoptér.

Reklama
Reklama