Mandarin Oriental, jeden z nejlepších hotelů v Tokiu, nabízí zážitek, který spojuje dvě nejžádanější japonské turistické atrakce.

Balíček „Helicopter Flycation“ totiž kombinuje ubytování v Tokiu, v jednom z nejoblíbenějších měst světa, se soukromým výletem helikoptérou na ikonickou japonskou horu Fudži. Ta je předmětem uměleckého zájmu víc než kterákoliv jiná hora. Fudži platí za japonský národní poklad a místní jí říkají Fudži-san. Měří přes 3 a půl kilometru a je součástí světového dědictví UNESCO.

helikoptéra done

Speciální helikoptéra pro hosty Mandarin Oriental.

Kdybyste podali dítěti pastelku a řekli, ať nakreslí sopku, určitě by se inspirovalo Fudži. Je to jeden z největších přírodních divů světa, ale to, abyste ho viděli zblízka, zpravidla vyžaduje celodenní výlet z Tokia a hodiny strávené ve vlaku nebo jiném dopravním prostředku. Teď už ale existuje i jiná varianta.

fuji dva done

Fudži.

Cena balíčku Helicopter Flycation startuje na 6500 dolarech (cca 160 000 korun) za pár. V ceně je zahrnuto přenocování pro dvě osoby ve velkém apartmá hotelu Mandarin Oriental a soukromý let na Fudži, který trvá kolem 80 minut. Helikoptéra nabízí prostorný interiér a kožená sedadla, speciálně vyrobená návrháři z Hermés.

Balíček dále obsahuje jízdu limuzínou z hotelu na přistávací plochu a zpět, snídani pro dva a lahev šampaňského Ruinart Brut Rosé. V Mandarin Oriental toho je ale víc – třeba restaurace oceněná michelinskou hvězdou nebo holistické lázně. Výlet na Fudži je v nabídce do konce května.

Autor: Larry Olmsted


Čtěte také:

Ostrov, kterému propadl Marlon Brando. Za 100 tisíc korun můžete i vy

Kde se najíst v Paříži. Sedm restaurací, které musíte vyzkoušet