Věra Terzijská se živí tím, že zpomaluje čas. A je v tom jedna z nejlepších v Česku. Na její konzultace se sjíždějí pacientky z celé země a na pořadníku čekají známé osobnosti i celebrity.

Tato žena dělá své práci nejlepší reklamu. Věra Terzijská, elegantní a pečlivě upravená dáma, sedí u bílého stolu v rohu své elegantní a pečlivě upravené ordinace a se zápalem popisuje, co vše už dnes estetická dermatologie dokáže na člověku vylepšit či spravit.

„Nakonec jde ale téměř vždy o to, abychom člověku pomohli cítit se lépe psychicky,“ pronáší lékařka, která byla jednou z prvních, kdo u nás začal pomocí estetických zákroků vracet čas.

Ostatně, i když se věk dámy zásadně neprozrazuje, na to, že svoji první kliniku otevřela před téměř třiceti lety, tahle drobná bruneta s vlídným úsměvem vskutku nevypadá. 

Dostat se do této ordinace je však téměř nemožné. Věra Terzijská, která dnes platí za jednu z nejlepších a také nejžádanějších kapacit v oblasti estetických zákroků, a jejíž klientelu tvoří převážně celebrity, známé osobnosti a kariérně úspěšné ženy, nové pacienty nepřijímá.

A i když jednou za čas udělá výjimku, čekací doba na konzultaci je u ní několik měsíců. 

Lékařka, která je dnes manželkou jednoho z nejbohatších Čechů Luďka Sekyry, se přitom ve světě krásy ocitla docela náhodou. Po studiu všeobecného lékařství na Univerzitě Karlově hledala obor, který by ji dostatečně bavil a který by mohla skloubit i s péčí o rodinu. A přesně takovým byla dermatologie.