Má se jmenovat Hvězda, protože opravdu připomíná jednu polovinu hvězdy, která se vznáší nad hladinou. Ve středu plavidla STAR mají být čtyři výtahy, pomocí nichž se lze dostat na osm palub. A dva z prosklených výtahů vedou z proskleného podpalubí až na vyhlídku na osmé palubě.

Designér Igor Lobanov, Rus žijící v Londýně, a jeho firma Lobanov Design vymýšlejí věci, které ještě nikdo jiný neudělal. Dal dohromady návrh plavidla, které se má stát tím nejbláznivějším hotelem světa.

Lobanov

„Přemýšleli jsme o jachtingu a došli jsme k závěru, že jachty vypadají všechny stejně. Jako by moderní architektura, současný design nebo design osobních aut neměly na jachty vůbec žádný vliv,“ říká Lobanov. „Malybaev načrtl nápad a zeptal se mě, jestli by ta jachta mohla nějak takto vypadat. Podíval jsem se na skicu a dal se do práce. Ten nápad byl tak úžasný, že jsem chtěl dokázat, že z toho jachta opravdu může být.“

Tady je plán lodi (rozkliknutím jej můžete zvětšit):

STAR_CZ (3)

Má 132 metrů na délku, široká je přes 60 metrů a vnitřní prostor činí 3500 metrů čtverečních. Inženýři z britské firmy BMT Nigel Gee plavidlo navrhli na maximální rychlost 18 uzlů (tedy asi 33 kilometrů za hodinu).

Project_Star_Yacht_3

 

„STAR je zhmotnění umění a vědy 21. století,“ říká James Roy, ředitel jachtového designu BMT Nigel Gee. „Máme to štěstí, že žijeme v době, kdy je víc než kdy dříve možné skloubit technologie s odvážným designem – dobrodružní inovátoři můžou opravdu vše.“

Vizualizace: Lobanov Design