Došla vám cibule i mléko a v ledničce je poslední pivo? Nezbývá než se vydat na nákup do Lidlu za rohem. A když už tam budete, proč si rovnou nevyzvednout dárek pro kamaráda, co jste předevčírem objednali na e-shopu.

Takhle nějak by měla lidem život zjednodušit nová spolupráce mezi společností Zásilkovna a řetězcem Lidl, která spočívá v tom, že u jeho nově postavených prodejen vyrostou zároveň výdejní Z-boxy Zásilkovny. Ta o dohodě dnes informovala v tiskové zprávě.

Ještě v první polovině letošního roku půjde o celkem devět nových Z-boxů u devíti čerstvě otevřených prodejen. První z nich byl dnes slavnostně spuštěn ve Slavkově u Brna.

„Velmi si cením toho, že se naším partnerem stal jeden z největších obchodních řetězců v České republice. Zákazníci jak Lidlu, tak Zásilkovny si budou moci najednou zakoupit potraviny a nejnutnější zboží v kamenné prodejně, ale také vyzvednout své zásilky objednané na internetu, což v současné pandemické situaci navíc velmi ocení,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny.

Obecně chce Zásilkovna mířit se Z-boxy zejména na menší města a obce a kromě toho plánuje jejich využití také v dalších komerčních nebo developerských prostorech.

Firma tak reaguje na nárůst poptávky. Podle Kamila Chalupy, mluvčího Zásilkovny, jsou totiž Z-boxy mezi zákazníky oblíbené. Vytížené jsou v průměru z 80 procent a od spuštění prvního Z-boxu loni v září už prostřednictvím služby Zásilkovna doručila 132 tisíc zásilek.

Popstar
Vydání Forbesu Popstar

Z-boxy představují samostatná bezkontaktní výdejní místa, která fungují nonstop. Stejně jako při doručení na klasická odběrová místa obdrží zákazníci notifikaci a k přístupu k zásilce je pak potřeba mít aplikaci Zásilkovny a zapnutý bluetooth. Díky němu se aplikace sama spáruje se správnou zásilkou a otevře příslušný box. I cena zůstává stejná jako u běžných výdejních míst.

V současné době už Z-boxů v Česku funguje asi stovka, sedm jich pak je v provozu na Slovensku. První spustila firma loni v září a další tisícovky mají přijít během letošního roku. Má je navíc v plánu instalovat také v dalších zemích střední Evropy.