skip to main content

Na návštěvě v metaverzu aneb Jak se žije ve virtuálním světě

8 minut čtení

Jak se dnes žije v metaverzu a opravdu se virtuální svět stane součástí našeho každodenního života? Prozkoumali jsme jej za vás a tady jsou odpovědi.

Je to takové malé a řídce osídlené městečko ležící u jezera. Najdete v něm muzea, obchody, bary, školy, parky a mnoho dalšího. Lidí je tu ale zatím pomálu. Zatímco teď tu doslova skučí meluzína, v budoucnu by to tady mělo tepat ve stejném rytmu jako v srdci jakéhokoli světového velkoměsta.

Takové jsou aspoň představy a plány. Vítejte v novém fenoménu – v metaverzu, konkrétně ve virtuálním světě české platformy Somnium Space, která má zřejmě k pravému metaverzu zatím vůbec nejblíže ze světových firem.

Jenže na metaživot se musíte nejdříve připravit – ani ne tak psychicky, jako hlavně technologicky. Konkrétně do světa Somnium Space se můžete dostat sice i skrz webové rozhraní, to vám ale nabídne jen 2D verzi dnešního „matrixu“, a ještě v omezeném rozlišení. Pro co nejdokonalejší obraz (a také abyste získali ten reálný dojem) sem musíte vstoupit skrz VR klienta. Přímo do 3D světa.

Reklama

Potřebujete k tomu mít brýle pro virtuální realitu, dobrou konektivitu a počítač s procesorem a grafickou kartou, který s přehledem zvládá dnešní gamesy. Pak se vám obraz nebude rozpixelovávat a sekat, což některým jedincům může způsobit lehčí či těžší nevolnost. Po hardwarové přípravě se jdeme ponořit do nul a jedniček.