Naplánovat firemní vánoční večírek není nic jednoduchého. Hosté by se měli cítit uvolněně a hlavní je zajistit dobrou zábavu. A pokud jste se do pořádání téhle události ještě nepustili, je nejvyšší čas to napravit. Abychom vám práci trochu ulehčili, tak jsme vybrali ty nejzajímavější prostory, bistra a restaurace, kam za zábavou s kolegy vyrazit.

Čtěte také: Od bistra po michelin. 8 tipů, kam v Praze vyrazit na podzimní večeři

Jatka 78

Na cirkus a pak na drink. Tak by se dal pojmout firemní večírek v multifunkčním kulturním prostoru Jatka 78. Domovská scéna Cirku La Putyka v pražské holešovické tržnici nabízí skvělé víno i jídlo, možnost živé hudby a je tu i klavír, na kterém si s kolegy můžete zahrát vánoční koledy.

Adresa: Jateční 1530, Praha 7


Bistro Špejle

Máte rádi místa s vtipem, skvělým interiérem i jídlem? Špejle je přesně taková. Koncept vychází z oblíbených chlebíčků coby rychlého a kvalitního jídla, které je vhodné v jakoukoli denní i noční dobu.

Jak to funguje? Přijdete, na talíř si naberete jednohubky z velkého švédského stolu, do kterých jsou zapíchnuty špejle, a pak už jen jíte, pijete, doplňujete jídlo na talířky.

Na konci večera se špejle sečtou a výsledná útrata je na světě. Jednodušší to být nemůže.

Adresa: Jindřišská 16, Praha 1


Wine Food Market

Máte rádi pizzu, těstoviny, toskánský gril a výborné víno? Wine Food Market vám rozhodně nabídne to nejlepší z italské kuchyně.

Rustikální prostředí a gril, na kterém kuchaři připraví maso, zeleninu i dezerty na různé způsoby. Do prostoru se vejde až 80 lidí a nabízí i možnost živé hudby.

Doporučujeme nechat si poradit od provozovatelů a pozvat si k degustování italskou kapelu, aby byl zážitek kompletní.

Adresa: Strakonická 1, Praha 5


Café Jedna 

Prostorná kavárna v budově Národní galerie v Praze ve Veletržním paláci, kde se nachází sbírka českého i zahraničního moderního a současného umění, nabízí možnost spojit trochu firemní kultury s tou opravdovou. Před samotným večírkem si tu můžete s kolegy zajít na výstavu.

Doporučujeme také si zajistit prohlídku střechy Veletržního paláce, která s výjimkou promítání v rámci letního kina není běžně veřejnosti přístupná.

Adresa: Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7


Kitchen ramen Bar

Chcete vyzkoušet, jak se slaví Vánoce po japonsku? Restaurace Kitchen ramen Bar je zaměřena na tradiční japonské ramen polévky a vše, co s touto gastronomickou kulturou souvisí. Nechybí soba, udon, Calpis, yakisoba, gyoza a mnoho dalšího.

Z nápojového lístku si vyberete domácí limonády, ovocné i zeleninové čerstvé šťávy, ale také širokou nabídku saké nebo japonských piv.

Adresa: 28. října 9, Praha 1


Hotel Imperial 

Hotel Imperial v Liberci, který před dvěma lety prošel rekonstrukcí pod taktovkou studia Vrtiška ◦ Žák, nabízí nejen luxusní pobyt v centru města (a přitom kousek od sjezdovek nebo rozhledny Ještěd), ale i pobyt v jednom z 36 designových pokojů, přičemž každý vytvořil jiný renomovaný architekt, designér či architektonické studio.

Můžete povečeřet v restauraci Zlatý Kohout a na pití se vydat přes lobby do baru, kde vám drinky umíchá prvotřídní barman. P.S. Nejlepší mají Moscow Mule.

Adresa: 1. máje 29, Liberec


Hotel Ještěd

V Liberci ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se ale vydáme přímo na Ještěd do nově zrekonstruované restaurace přímo ve vysílací věži. Její uspořádání do kruhu vytváří jedinečnou atmosféru. Když k tomu přidáme ještě fakt, že si s kolegy budete připíjet nad oblaky, pak už není co dodat.

Pokud počítáte s tím, že se večírek protáhne, pak je možnost ubytovat se v designových pokojích v hotelu nad restaurací.

Adresa: 460 08, Liberec


Industra

Prostor pro kulturní a technologické projekty v areálu brněnských mrazíren nabízí možnost zajít do divadla nebo si vyzkoušet Fablab – výrobní prostor vybavený technologiemi, které nejsou mimo korporátní a univerzitní laboratoře dostupné.

Pokud se tedy vaše firma specializuje v tomto odvětví, můžete si zábavnou formou navzájem vyrobit dárek k Vánocům. Nebo si prostě jen dát na baru drink a ve vedlejší místnosti si zahrát ping-pong. To už necháme jen na vás.

Adresa: Masná 9, Brno