skip to main content

Na zakázaný ostrov nebo do peřejí Nilu. Kam vyrazit na nezapomenutelný výlet?

Ať už máte naplánovanou cestu do Indie, New Yorku, Mexika, nebo Londýna, vybrali jsme pro vás pár míst, která v cestovním průvodci nejspíš nenajdete. Chcete spát na soukromém ostrově uprostřed Nilu nebo se vydat na svatý ostrov, kam nemají přístup ženy?

Rajakkad Estate, Indie

Okouzlující dřevěný hotel z 18. století najdete tisíc metrů nad mořem v kopcích indického pohoří Western Ghats. Život se tady za poslední století moc nezměnil, takže si užijete jedinečnou meditativní atmosféru. Hotel má jen sedm pokojů, všichni se k vám budou chovat jako ke starým známým a ingredience do jídel, která můžete jíst i pod širým nebem, jsou samozřejmě z místní zahrady.

Indochine, New York

Newyorská restaurace, která si už několik dekád udržuje pověst nejvíc sexy a gurmánského místa. Francouzsko-vietnamský podnik hostil uměleckou elitu 80. let – Jeana-Michela Basquiata, Andyho Warhola, Juliana Schnabela, Madonnu, Debbie Harry nebo Davida Bowieho. Světlo je tady vždy tlumené, lichotivé, hudba podmanivá a zaměstnanci, které osobně vybírá sám majitel, pocházejí ze všech různých kultur světa.

Salon Los Angeles, Mexiko City

Letitá taneční hala je přesným protikladem restaurace Indochine. Už 80 let se v ní tančí v ostrém osvětlení, místo pro kapelu zdobí stříbrné stuhy a stěny jsou pokryté zašlými fotkami štamgastů. Zajděte si zatančit v neděli na salsa kapelu a hned pochopíte, co znamená jejich slogan: „Pokud neznáš Salon Los Angeles, neznáš Mexiko City.“

Kod Marka, ostrov Šipan, Chorvatsko

Vyhněte se turistickým pastím v Dubrovníku a zajeďte si lodí na ostrov Šipan, kde v zátoce najdete krčmu Kod Marka. Hrstku stolů tady obsluhuje jeden číšník a nenajdete tu žádné menu, protože se servíruje to, co se ten den ulovilo – pokapané olivovým olejem a citronem a naservírované na velkém stříbrném talíři. A co víc, majitel restaurace vám přinese domácí víno.

Reklama

Wildwaters, řeka Nil, Uganda

Unikátní venkovský resort Wildwaters najdete na soukromém ostrově uprostřed nilských peřejí. Restaurace je tady zcela otevřená, pod střechou, ale beze stěn. Když tak budete jíst, užijete si všeobjímající pohled na řeku, která tryská všude kolem vás.

Bar Italia, Londýn

Jedinečné místo v londýnském Sohu, kde ve čtyři ráno ve frontě na espresso potkáte modelky po prohýřené noci i zaměstnance začínající svou ranní směnu. Do Italie se na kávu chodí už od začátku 50. let, kdy tenhle podnik zažíval svou největší slávu. Dokonce o něm zpíval i Jarvis Cocker z anglické kapely Pulp.

County Ltd., Los Angeles

Letíte do Los Angeles a chcete potkat slavného herce nebo herečku? Pak zamiřte do nenápadného designového obchodu County Ltd. Na dveřích najdete lakonický nápis „T-Shirts & Chairs“, uvnitř vás ale překvapí designové oblečení, doplňky, keramika nebo nábytek. A možná i Johnny Depp prosící majitele, aby mu navrhl interiér celého domu.

Athos, Chalkidiki, Řecko

Říká se, že horu Athos na řeckém poloostrově Chalkidiki navštívila sama Panna Marie, která ji prohlásila za svatou a zakázala na ni vstup všem ženám. Zákaz dodnes platí – na poloostrov obývaný mnichy nemají přístup ženy, zato muži můžou strávit pár dní v jednom z místních klášterů. Ovšem pozor: mnišský stát je přístupný jenom malou lodí a o rezervaci musíte požádat půl roku předem.