Výraz nemovitost zní v tomto případě jaksi nepatřičně, a přesto ta zpráva v realitním světě rezonuje. Jde totiž o prodej bytu se třemi ložnicemi – luxusního, obřího, drahého a taky tak trošku mobilního. Na pravidelné dojíždění do práce to odsud nejspíš nebude, protože byt dost často mění souřadnice, ale právě proto je víc než atraktivní. Apartmá s názvem Rezidence 801 totiž leží na palubě parníku The World.

Přestavěný oceánský koráb, kde se byty prodávají od dvou do patnácti milionů dolarů, je jednou z největších soukromých rezidenčních lodí moří a oceánů. A taky nejodvážnější. Vždyť jen pár měsíců nazpět vytvořila rekord, když doplula nejjižněji ze všech plavidel a dostala se až do Zátoky velryb v Rossově moři.

residence

Rezidence 801 je právě v prodeji.

Pokud uvážíme, že The World je 196metrové plovoucí kondominium se 165 byty, tenisovým kurtem v životní velikosti, řadou restaurací a lázněmi, je její rekord o to úctyhodnější. Pro obyvatele tohle užívání si komfortu v těch nejodlehlejších místech planety ovšem není ničím novým. Ostatně právě kvůli tomuto si tady svůj byt kupovali.

Čtěte také: Vládce sedmi moří. Na palubu, nejluxusnější loď všech dob vyplula

The World je sice loď, ale rezidence ani v nejmenším nepřipomínají klasické kajuty. V nabídce jsou prostorná studia i třípokojové byty, jen prostě umístěné na palubě. Majitelé mají právo si bydlení designově i vybavením upravovat podle svých představ, takže každý byt je domovem v pravém smyslu slova.

Daytime-Pool_Aft

Aktuálně nabízený apartmán má tři ložnice, tři koupelny a širokou krytou verandu na večírky. Jeho 280 metrů čtverečních je zaplavených přírodním světlem, vybaveno kuchyní s nejmodernějšími spotřebiči a taky velkou ložnicí s přilehlými koupelnami pro něj a pro ni. Loď lze využívat jako běžné sousedství klasického bytu, skočit na večeři, pak do fitka nebo bazénu, případně si zahrát tenis na předpisově velkém kurtu, jediném svého druhu na vodě.

Čtěte také: Černá labuť. Toto je plovoucí palác pro šíleného miliardáře nebo padoucha

Každý rok obyvatelé spolu s kapitánem dávají hlavy dohromady a společně vymyslí cestovní itinerář. Letos už loď obeplula Austrálii, Nový Zéland a Vanuatu, v příštích měsících má nabrat kurz východní Asie, Havaj, Kanada, Aljaška a ještě dál. Silvestrovská oslava proběhne v Miami a rok 2018 odstartuje plavbou do Karibiku.

Sydney

Nad rámec standardního harmonogramu cest je velkým plusem parníku jeho expediční program. Dvakrát nebo třikrát ročně se loď spojí s experty a podnikne dobrodružství ve vzdálených koutech Země. Takto už dorazila ke břehům Antarktidy, Grónska nebo Jižní Georgie.

Na konci dubna bude The World parkovat čtyři dny v Hongkongu a Rezidence 801 tam bude k nahlédnutí. A třeba i rovnou k zakoupení.