Skupina mmcité, která v minulém roce úspěšně debutovala na pražské burze START, dosáhla loni konsolidovaných tržeb v hodnotě 1,2 miliardy korun, přičemž provozní zisk EBITDA vzrostl o pětašedesát procent na 101 milionů korun ve srovnání s předchozím rokem.

Provozní zisk EBITDA vzrostl o 59 procent z 5,3 procenta v roce 2022 na současných 8,4 procenta.

Tato čísla jsou zatím předběžná a definitivní výsledky budou známy až v průběhu druhého čtvrtletí, kdy bude dokončen audit a zveřejněna výroční zpráva společnosti mmcité, a. s., včetně konsolidované účetní závěrky.

Pro letošní rok pak mmcité očekává tržby ve výši 1,25 miliardy korun a provozní zisk EBITDA ve výši 101 milionů korun, přičemž se očekává, že EBITDA marže dosáhne 8,1 procenta.

Daří se také akciím MMCTE.PR na pražské burze. Jejich současná cena 256 korun představuje zhodnocení šedesát procent od IPO debutu mmcité, a. s., v srpnu 2023, kdy se akcie upisovaly za cenu 160 korun. V současnosti tak investoři na v burzovním paláci oceňují hodnotu skupiny mmcité na 768 milionů korun.

Firma loni získala stoprocentní kontrolu nad společností Kovostal, tradičním českým výrobcem sedadel a tribun pro sportovní stadiony a multifunkční haly, a nad jejím výrobním závodem. Nyní plánuje dál rozvíjet tento výrobní závod.

Na nejbližší investorské prezentaci Start-day v červnu tohoto roku představí mmcité ekonomiku celého projektu a poskytne více informací o rozvojových a investičních aktivitách celé skupiny pro nejbližší období.

Globální skupina mmcité se specializuje na výrobu a prodej městského mobiliáře, jako jsou lavičky v parcích, pítka, stojany na kola a mnoho dalšího.

Výrobky mmcité jsou distribuovány po celém světě a společnost má přímé obchodní zastoupení ve více než třiceti zemích.