Kola ekonomiky se musejí točit. Tak je roztočte pořádně. Je tu Black Friday, tedy několik dní, kdy rychle můžete (skoro) bez výčitek utratit (skoro) všechno za věci, které nepotřebujete, ale hrozně se vám líbí. Tenhle rok je prostě speciální.

Tady je pár výhodných kousků, které by na váš seznam patřit rozhodně měly. Vše pouze z českých e-shopů.

BMW 750d xDrive Sedan

Sedmičkového bavoráka asi nepotřebuje nikdo, ale tahle černá kočka v černý pátek nejde odmítnout. Třílitr a 400 koní je prostě paráda. Prodává Renocar se slevou zhruba milion a půl.

Batoh Alex Monhart

Dlouho o něm přemýšlíte? Tak teď přišel ten pravý čas. Tenhle unisex kousek bude slušet celé rodině, takže ho můžete koupit bez jediného zrnka výčitky. Najdete na Fresh Labels.

Elektrická kytara Fender

Jestli jste si pořád nesplnili sen mít vlastní kapelu, dopřejte si aspoň kytaru hodnou rockové hvězdy. Se značkou Fender jsou spokojeni ti nejlegendárnější kytaristé, sólo si na nich střihli David Gilmour, George Harrison, Jimi Hendrix nebo třeba Eric Clapton. Tak proč ne vy? Limitovanou edici z mahagonu a javoru teď výhodně koupíte třeba na Kytary.cz.

Napěňovač mléka Smeg

Mít vlastního malého sluhu, jehož jediným životním posláním je dělat dokonale napěněné mléko? Ano, prosím. Espresso (a nejen to forbesí) je důležitý start do každého dne. Tak si ten den udělejte ještě o něco hezčí. Tenhle pastelově modrý fešák bude vaší kuchyni náramně slušet. Říkat „pane“ vám záhy může díky Potten & Pannen.

Fujifilm Instax Mini

Co si pořídit Instax Mini? Teď je přece i nejvhodnější doba na to chodit po krajině a učit se fotit. Tenhle foťáček vám navíc rovnou fotku vytiskne, takže hned budete vědět, na čem jste. Varianta v retro hnědé barvě vás bude bavit. Koupíte ve Foto Škoda.

Fashion boty na traktor

Tyhle stylovky od Ricka Owense nesmějí chybět v botníku žádného dobře vychovaného sneakerheada. Vaše můžou být „tractor“ tenisky s o 40 procent nižším číslem na visačce. Jen v nich proboha nechoďte na pole. Prodává Footshop.

Chytré dámské hodinky Fossil

Chytré hodinky patří k základu moderních vychytávek. Ať už potřebujete vědět, jestli si máte ráno vzít s sebou deštník, chcete si pustit hudbu, nebo změřit ušlé kroky. Prodává Alza.cz.