Ani první covidový rok a globální stopka pro sportovní akce nepřiměla sázkaře k polevení ve svých aktivitách. Tuzemská jednička, skupina Tipsport, kterou ovládá několik členů našeho žebříčku českých miliardářů, loni opět vyrostla.

Navzdory tomu, že v počátcích pandemie takřka nebylo na co sázet – nejoblíbenější sporty jako fotbal, hokej nebo tenis se nehrály – a příjmy se propadly o 75 procent, se Tipsportu podařilo ekonomický výsledek vytáhnout z červených čísel do zelených.

Holding, do něhož vedle sázkových kanceláří Tipsport a Chance spadají také Loterie Korunka či sportovně-marketingová agentura BPA, zakončil rok dvou dvacítek s tržbami přesahujícími deset miliard korun. To představuje meziroční nárůst o zhruba dvacet procent a stoupl také zisk EBITDA, který poskočil na 3,3 miliardy korun, jak vyplývá z účetních uzávěrek firem, na což jako první upozornil Týdeník Hrot.

„Naplno se nám vrátilo, že máme velký tým vlastních bookmakerů a na domácím trhu bezkonkurenční kurzovou nabídku,“ komentuje mluvčí Tipsportu Václav Sochor.

„Bookmakeři jsou tak schopni pokrýt široké spektrum sportů a dokázali reagovat na situaci, která se zpočátku zdála bezvýchodná,“ vysvětluje Sochor a dodává, že pokud sázkovka kurzy jen nakupuje, na totální výpadek, jaký nastal loni na jaře, může reagovat jen těžko.

Tipsport výrazněji nezasáhla ani povinnost mít několik měsíců uzavřené kamenné pobočky. Drtivou většinu sázek – téměř devadesát procent – v současnosti přijímá prostřednictvím internetu. Přesto chce provoz poboček nadále udržet, především ze sentimentu. K jejich uzavření ale není ani ekonomický důvod.

Skupině, která zaměstnává 3500 lidí a na českém trhu drží podíl kolem sedmdesáti procent, se zároveň velmi daří i na Slovensku. Z dostupných informací vyplývá, že v posledním kvartálu dokonce uzmula post nejsilnější tamní sázkovky dlouhodobému suverénovi, společnosti Niké.