skip to main content

Nebát se. Šéfka Synlabu o tom, jak zvládla těžký úkol a míří s firmou k dalšímu růstu

6 minut čtení

Když nastupovala do čela Synlabu, mnozí nevěřili, že Kateřina Bílly Danyšová postaví firmu ve složité situaci na nohy. Zvládla to a vzápětí dostala další výzvu, uspět s testovacím byznysem v časech covidu. Teď míří k dalšímu růstu.

Kateřina Bílly Danyšová stojí v místnosti plné strojů, některé z nich automaticky přesouvají zkumavky ze strany na stranu. U jiných nemá laik šanci ani poznat, co se v nich děje. Usměvavá topmanažerka je tady ve svém živlu.

„Kdybych sem někoho vzala, většinou nepozná, kde se to ocitl,“ říká vesele, když prochází mezi analyzátory vzorků v největší české laboratoři, která patří společnosti Synlab. Právě v čele téhle firmy s téměř dvoumiliardovým ročním obratem Kateřina Bílly Danyšová už pátým rokem stojí. A jak říká, zatím to byly hodně divoké roky.

„Když mám říct, co pozitivního covid přinesl, tak je to třeba to, že si lidé uvědomili, že existuje laboratorní diagnostika. Najednou se o to začali zajímat a ptát, co můžou udělat navíc, aby posílili své zdraví,“ říká Bílly Danyšová. Přestože ji těší, že kvůli pandemii se tohle povědomí zvedlo, má radost, že nejnáročnější pandemická doba, která se paradoxně na byznysu Synlabu nepodepsala jen pozitivně, je snad za námi.

Reklama

Divočina pro topmanažerku ale nenastala až s příchodem pandemie. Už když podepisovala smlouvu a nastupovala před čtyřmi lety do čela Synlabu, věděla, že tahle mise bude pořádná výzva. Co výzva, mnozí v okolí si tehdy prý mysleli, že to je mission impossible.

Kateřina Bílly Danyšová, tělem i myslí zapálená sportovkyně, má ale těžké úkoly ráda. Synlab měl v té době obrat asi 1,2 miliardy korun, byl ale ve ztrátě a k tomu měl jako kouli na noze dluhy ve výši necelé miliardy korun. Co ji na vedení takové firmy lákalo?

S odpovědí neváhá ani vteřinu. „Všechno! Byla to největší výzva, jakou jsem kdy měla. A ano, byla to od začátku neuvěřitelná jízda, ale povedlo se to. Hned druhý rok jsme měli hezký zisk a zbavili jsme se dluhů. Dneska máme krásnou a zdravou firmu,“ říká hrdě žena, která předtím několik let vedla řetězec lékáren Lloyds a pracovala ve zdravotnických firmách B. Braun a Agel, rychle ovšem dodává, že sama bez svých kolegů by takový úspěch nezvládla.