skip to main content
Forbes Podcast

Nechci se dostat do situace, kdy řeším tátovu výplatu, říká mladý šéf rodinné firmy Musil

Forbes Byznys podcast - Jan Musil (Liko-S)

Je mu teprve 28 let, ale už vede společnost, jejíž tržby přesahují 850 milionů korun. Rodinnou firmu Liko-S, která se zabývá primárně interiérovými příčkami, ale i zelenými halami, posledních 30 let budovali jeho rodiče Libor a Jana Musilovi. Ti k prvnímu dubnu předali kormidlo mladé generaci, která by Liko-S ráda dostala na novou úroveň.

„Letos budeme otevírat novou pobočku ve Vídni. Loni jsme začali dělat byznys v USA, kde se nám začíná dařit a zvažujeme to posunout na novou úroveň. Obrovský potenciál je v Indii, což je takový můj projekt a jsme tam zatím malí,“ popisuje plány Jan Musil, který se netají tím, že jeho otec Libor už příliš zájmu na dravém růstu firmy neměl.

Reklama

„A je to úplně pochopitelné, táta ten byznys vybudoval na zelené louce a posledních třicet let tomu věnoval všechno. Zaslouží si teď trochu odpočinku,“ dodává Musil.

Jaký je to pocit, přebírat od rodičů firmu, kterou budovali od revoluce? V čem bude Jan Musil konat jinak než otec? Jak se v takové situaci řeší peníze? Proč ho nikdy nelákalo pracovat jinde? A co mu nahradilo vysokou školu? Poslechněte si celý podcast.