skip to main content
Breaking News

Nedostatek čipů omezuje výrobu aut. Hyundai částečně přeruší výrobu v Koreji

1 minuta čtení

Celý svět bojuje s aktuálním nedostatkem polovodičů, které jsou pro výrobu automobilů naprosto zásadní. Automobilka Hyundai Motor kvůli tomu od 7. dubna částečně přeruší výrobu v Koreji. Na týden zavře hlavní továrnu ve městě Ulsan na jihovýchodě země, která produkuje SUV Kona a elektromobil Ioniq 5.

Reklama

Společnost chystaný krok zdůvodnila podmínkami dodávek polovodičů pro čelní kamerový systém SUV Kona a elektronických součástek pro model Ioniq 5. Situaci na trhu zatím sleduje a vyhodnocuje tak, aby se podařilo optimálně sladit dodávky s výrobou.

Společnost Hyundai Motor, která je spolu se sesterskou firmou Kia Motors pátou největší automobilkou na světě, není jediným výrobcem aut, který se potýká s nedostatkem polovodičů. Jejich nedostatek nyní dopadá i na výrobce chytrých telefonů, laptopů a dalších přístrojů, po nichž se vlivem pandemie a s tím související práce z domova zvyšuje poptávka.

Reklama

Hyundai provozuje továrnu v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, což je jediný výrobní závod automobilky v Evropské unii, kde se vyrábí až 1400 aut denně. Loni automobilka v Nošovicích vyrobila téměř 240 tisíc aut, což je o 23 procent méně než v předchozím roce.

V roce 2019 vytvořila zisk 7,39 miliardy korun a dosáhla tržeb 123,14 miliardy korun. Závod má přibližně 3200 zaměstnanců, dalších asi 8700 lidí pracuje pro přímé dodavatele automobilky.

Reklama
Reklama