skip to main content
10.

Dušan Kunovský

20,7 mld. Kč
+3,6 mld. Kč
  • Největší tuzemský developer rezidenčního bydlení v současnosti v Praze vlastní 1,5 milionu metrů čtverečních pozemků, na kterých plánuje postavit až třicet tisíc bytů.
  • Dušan Kunovský je jedním z nejbohatších svobodných mládenců v Česku. Ve svých 47 letech je stále svobodný a bezdětný, dlouhé roky ale žije s přítelkyní Zuzanou.
  • Miluje cestování, do kterého investuje čas půl na půl s prací. Jako spolujezdec se zúčastnil dakarské rallye, absolvoval výpravu na severní pól. Letos jej ovšem koronavirus nepustil z Evropy.
  • Byl bych nezodpovědný, kdybych závěť neměl, takže ano – mám ji. Všechno je vyřešené, takže kdyby se mi něco stalo, firma by jela dál. (Forbes, říjen 2017)

    Největší tuzemský developer rezidenčního bydlení a jediný vládce skupiny Central Group za poslední dvě desetiletí prodal přes deset tisíc bytů, domů a parcel. Jako jeden z mála je schopný i v době, kdy zdlouhavé stavební řízení svazuje developerům ruce, dostat v Praze na trh stovky nových bytů ročně. Jestli někdo určuje, jak vypadá rezidenční trh v hlavním městě, pak právě Kunovský. Aktuálně má nakoupeny pozemky o výměře 1,5 milionu metrů čtverečních za 23 miliard a hlásí, že je připraven dál nakupovat. Jen v Hloubětíně bude Central Group schopna pustit na trh každý rok 500 bytů.

Aktuální hodnota majetku

20,7 mld. Kč

Rozdíl oproti žebříčku 2019

+3,6 mld. Kč

Hlavní obor

reality

Hlavní firma

Central Group

Bydliště

Praha

Datum narození

22. 11. 1971

Stav

svobodný

Posedlost

cestování

Auto

Porsche 911

Původ majetku

selfmade