skip to main content
8.

Eduard Kučera

29,0 mld. Kč
+6,5 mld. Kč
  • Kučera založil s Pavlem Baudišem předchůdce společnosti Avast ještě před pádem komunistického režimu, na sklonku roku 1989.
  • Po vstupu Avastu na londýnskou burzu a růstu akcií se Kučera stal žhavým adeptem na vstup do klubu dolarových miliardářů.
  • Kučera je fanouškem českého skla, herce Harveyho Keitela a také fotbalové Slavie. Občas ho můžete spatřit v Edenu v sektoru 114.
  • Proč jsme začali podnikat? Chtěli jsme jen nemít šéfy. (Forbes, listopad 2016)

    Letos na jaře Eduardu Kučerovi pokles ceny akcií Avastu, ovlivněný kauzou se sdílením dat a koronavirovou pandemií, překazil zařazení do žebříčku dolarových miliardářů amerického Forbesu, teď už by se do elitního světového klubu dostal – cena akcií se ke konci září zvýšila z jarních 370 pencí na 547 pencí. Aktuálně drží 10,5 procenta pražské kyberbezpečnostní firmy.

    V rozhovoru pro Forbes v létě 2018 k tomu Kučera, který spolu s Baudišem investoval do výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens či koupě hotelu InterContinental v Praze, řekl: „Kdybych kus svého podílu neprodal v roce 2014 CVC, měl bych sice stejně jako Baudy, ale každý bychom měli daleko méně, než mám teď já. Udělal jsem to pro firmu, aby mohla růst, protože bez CVC by byl Avast docela jiná firma.“

Aktuální hodnota majetku

29,0 mld. Kč

Rozdíl oproti žebříčku 2019

+6,5 mld. Kč

Hlavní obor

software

Hlavní firma

Avast

Bydliště

Praha

Datum narození

11. 1. 1953

Vzdělání

MFF UK

Stav

ženatý

Počet dětí

2

Posedlost

hudba, Slavia, české umělecké sklo

Auto

BMW Z4

Původ majetku

selfmade