skip to main content
52.

Leoš Novotný

4,5 mld. Kč
–0,5 mld. Kč
  • Dříve majitel skupiny Hamé.
  • V Bílých Karpatech vybudoval oboru a největší privátní lovecký revír Radějov o rozloze 1600 hektarů, kde loví a tráví většinu času.
  • Investuje do Leo Expressu a dalších aktiv po světě.
  • Pokud se ptáte na peníze, držím se osvědčeného židovského přístupu investování na třetiny. Tedy část do akcií, dluhopisů nebo zlata, část do nemovitostí a část investuji přímo do firem.

    Leoš Novotný má rád adrenalin. Rád se potápí a loví. Před 12 lety prodal paštikářsko-konzervárenské impérium Hamé, a to těsně před výbuchem finanční krize. Za rozjetou firmu zaplatil islandsko-lotyšský fond Nordic Partners zhruba 4,5 miliardy korun. Leoš Novotný se tak mohl vydat na podnikatelský odpočinek se slušným kapitálem, který začal obratem investovat. Vydatně mu s tím pomáhá jeho syn Leoš Novotný mladší, jenž je managing partnerem v investiční skupině Aakon Capital, přes niž je část kapitálu distribuována.

    Leoš Novotný starší pro Forbes uvedl, že má investice podle staré poučky rozdělené zhruba na třetiny. První tvoří finanční aktiva včetně akcií a dluhopisů, druhou jsou nemovitosti a třetí přímé podíly v jiných firmách. Nejznámější je Leo Express, brázdící české koleje. Kromě multifunkčních budov v Brně, Olomouci, Kroměříži nebo v Uherském Hradišti měl Novotný zainvestováno také například v pozemcích na Floridě. Zároveň vlastní oboru Resort Radějov, jednu z největších v Česku, kde loví. Rád sdílí své politicko-sociální názory. Věnoval také několik milionů studentům na podporu jejich vzdělání.

Aktuální hodnota majetku

4,5 mld. Kč

Rozdíl oproti žebříčku 2019

–0,5 mld. Kč

Hlavní obor

potravinářství

Další obory

investice

Hlavní firma

Fond Leonardo

Další firmy

Wewe

Bydliště

Resort Radějov

Rodiště

Velké Meziříčí

Datum narození

23. 9. 1961

Vzdělání

Ing.

Stav

ženatý

Počet dětí

2

Posedlost

adrenalin

Auto

Land Rover Defender

Původ majetku

selfmade
Reklama
Reklama