skip to main content
46.

Luděk Sekyra

5,6 mld. Kč
+1,1 mld. Kč
  • Patří mezi nejvýznamnější české filantropy – podporuje studenty, kritické myšlení, je donátorem univerzity v Oxfordu a kritizuje vzrůstající populismus ve společnosti.
  • Vlastní nejluxusnější hotel ve Špindlerově Mlýně Savoy. Koupil ho v roce 2006 a následně do jeho přestavby investoval půl miliardy korun.
  • Byznysová etika má vždy jeden problém. Když se budete chovat absolutně eticky, jako se třeba chovají duchovní, nebudete dosahovat zisku. Musí tam proto být rovnováha. Musíte se chovat eticky a zároveň dosahovat výsledků. A já to v rovnováze vždycky měl.

    Pražský developer má letos silný rok. Po 15 letech vykoupil první část pozemků a začal stavět novou čtvrť na pražském Smíchově, jednom ze dvou nejlukrativnějších městských brownfieldů. A ujišťuje, že na tom druhém, na Rohanském ostrově, výstavbu zahájí nejpozději příští rok na jaře. Jarní lockdown mu také poskytl více prostoru pro oblíbenou filozofii i vlastní psaní. Titul o teorii reciprocity plánuje Sekyra vydat u Harvard University Press.

Aktuální hodnota majetku

5,6 mld. Kč

Rozdíl oproti žebříčku 2019

+1,1 mld. Kč

Hlavní obor

reality

Hlavní firma

Sekyra Group

Bydliště

Praha

Datum narození

8. 2. 1964

Stav

ženatý

Počet dětí

1

Posedlost

filozofie

Auto

Mercedes-Benz S

Původ majetku

selfmade