skip to main content
2.

Radovan Vítek

86,0 mld. Kč
+11,0 mld. Kč
 • Největší český realitní magnát, druhý nejbohatší Čech.
 • Hlavní majitel skupiny CPI Property Group.
 • Baví ho tvrdý byznys, nepotrpí si na prázdnou společenskou konverzaci.
 • Baron Trenck, nejslavnější vězeň na Špilberku, to byl hrdina našich dětských her. (Podle této postavy se jmenuje Vítkova jachta, pozn. red.)

  Také na majetek Radovana Vítka dopadla koronavirová krize. V jeho realitní říši není vyhnutí. Hotely, které tvoří zhruba sedm procent jejího portfolia, jsou poloprázdné, protože se cestuje výrazně méně, a více místa je také v obchodních centrech a kancelářských budovách. Lidé jsou obezřetní a home office jede naplno všude tam, kde je to jen trochu možné.

  Výsledek? Vítkova realitní skupina CPI Property Group provedla první přecenění majetku směrem dolů. V letošním pololetí zatím u hotelů, ale není vyloučeno, že obchodní centra či kanceláře budou následovat. Naopak stabilizačním prvkem je téměř dvanáct tisíc bytů v Česku, jejichž ceny neklesají a nájemníci pravidelně platí.

  Radovan Vítek se nenechává vyvést z míry, od doby jarního lockdownu zhubl už 24 kilogramů a potěšilo ho také smetení miliardové žaloby v dolarech, která na něj mířila, ze stolu newyorského soudu. Jeho bývalí partneři a spojenci v ní poukazovali na způsob ovládnutí části developerského Orca a vůbec na peníze, které s ním investovali a které jim teď chybí.

  Radovan Vítek s manželkou Marií v poslední době významně investují do závodiště ve Velké Chuchli a mají zájem o dokoupení pozemků, které dosud patří státu.

Aktuální hodnota majetku

86,0 mld. Kč

Rozdíl oproti žebříčku 2019

+11,0 mld. Kč

Hlavní obor

reality

Hlavní firma

CPI Property Group

Bydliště

Praha, Cranleigh

Rodiště

Nové Město na Moravě

Datum narození

22. 1. 1971

Vzdělání

JUDr.

Stav

ženatý

Počet dětí

4

Posedlost

dobré jídlo, víno a peníze

Auto

Range Rover

Původ majetku

selfmade, privatizace