skip to main content
44.

Vasil Bobela

5,8 mld. Kč
+0,6 mld. Kč
  • Investor, který byl dříve spolumajitelem Mostecké uhelné.
  • Peníze rozhojňuje ve skupině bpd partners.
  • Rád cestuje po Evropě, není přehnaně náročný.
  • Nejde nám ani tak o obor, jako spíš o člověka, který ten byznys vybudoval a je to jeho dítě. Když si s ním sedneme lidsky, tak do toho jdeme.

    Vasil Bobela si ve společnosti, která u Mostu těží uhlí, prošel pozicemi pěkně odspodu. V 80. letech začínal v jámě jako časoměřič a normovač, postupně se ale vypracoval až na finančního ředitele Mostecké uhelné a stal se jedním z majitelů. Peníze, které trio Pudil–Bobela–Dobrovský dostalo v roce 2010 od Pavla Tykače za prodej svého podílu, teď investuje do solárních a větrných elektráren, private equity (skupina koupila většinový podíl v Lučebních závodech Draslovka Kolín, vyrábějících kyanid sodný a draselný pro průmyslové účely) a také do výstavby komerčních nemovitostí.

    Vidět jsou především v pražských Dejvicích, kde postavili novou office budovu Blox. V ní má společnost bpd partners vlastní sídlo. Nedaleko Bloxu roste další kancelářská budova Telehouse, což je investice zhruba za miliardu korun. Kromě toho bpd ještě postavila luxusní rezidenční projekt Royal Triangle ve Střešovicích a domy v Lysolajích, s Pentou aktuálně staví další rezidenční projekt Maison Ořechovka. Bobelu baví cestování, zejména evropská města a jejich pamětihodnosti.

    „Ač jsem ateista, nejvíce se mi líbí katedrály a kostely. Z poslední doby se mi nejvíc líbilo historické centrum v Neapoli,“ uvedl Bobela v rozhovoru pro Forbes. 

Aktuální hodnota majetku

5,8 mld. Kč

Rozdíl oproti žebříčku 2019

+0,6 mld. Kč

Hlavní obor

energetika

Další obory

reality

Hlavní firma

bpd partners

Bydliště

Most

Datum narození

13. 7. 1965

Vzdělání

Ing.

Stav

ženatý

Posedlost

cestování

Původ majetku

privatizace
Reklama
Reklama