skip to main content
30.

Zbyněk Frolík

7,8 mld. Kč
+2,7 mld. Kč
  • Před třemi lety si zhruba za dvacet milionů korun pořídil malé pětimístné letadlo Cirrus SR22T, které využívá pro cesty po svých evropských pobočkách. Sám se ho navíc učil pilotovat.
  • Jednou z jeho investic mimo svět zdravotnických lůžek je podíl v americké společnosti Alzheon českého rodáka Martina Tolara, který je blízko vyvinutí průlomového léku na Alzheimerovu chorobu.
  • Myslím, že mě peníze moc nezměnily. Nikdy jsem neměl za cíl vydělávat, ale spíš dělat něco užitečného. Něco, co mně a lidem okolo bude dělat radost. (Forbes.cz, květen 2019)

    Jeho majetek značně poskočil, protože Linet, který založil a v němž vlastní 33 procent, je velkým vítězem koronavirové krize. Poptávka po jeho nemocničních lůžkách raketově roste, což se projevilo na rekordních tržbách a ziskovosti, která za první pololetí vzrostla o sto procent. Svůj další majetek má Frolík rozesetý v mnoha fondech, jmenovitě jde o Credo Ventures, Enern či Accolade. Vlastní také hotelový areál ve Slaném, který provozuje jeho manželka s dcerou. Když hledal auto, které bude mít vlastnosti kombíku, ale zároveň bude zábavné, vyšlo mu BMW GT. Loni po dlouhých jednáních odmítl Linet prodat.

Aktuální hodnota majetku

7,8 mld. Kč

Rozdíl oproti žebříčku 2019

+2,7 mld. Kč

Hlavní obor

zdravotnická technika

Další obory

lůžka, venture kapitál

Hlavní firma

Linet Group

Bydliště

Slaný

Rodiště

Praha

Datum narození

23. 12. 1953

Vzdělání

Ing.

Stav

ženatý

Počet dětí

3

Posedlost

létání

Auto

BMW GT

Původ majetku

selfmade