Někteří z nich zatím nestačili ani založit rodinu, ale už mají na kontě první miliardu dolarů. Na světě je 63 dolarových miliardářů, kteří jsou mladší 40 let. Tady je žebříček 10 nejmladších z nich seřazený ne podle věku, ale podle výše jejich konta.

Mark Zuckerberg

Věk: 33 let
Jmění: 71,00 mld. USD

Nejznámější sociální síť světa vznikla v roce 2004. Zuckerberg ji založil coby 19letý student Harvardu, který nakonec nedokončil. Facebook vstoupil na burzu v roce 2012 a Zuckerberg stále vlastní 17 procent jeho akcií.

Více o Marku Zuckerbergovi najdete tady.


Dustin Moskovitz

Věk: 33 let
Jmění: 14,00 mld. USD

Dustin Moskovitz stál taky u vzniku Facebooku. Poté, co společnost v roce 2008 opustil, založil softwarovou firmu Asana, ale většina jeho příjmů stále pochází z 3procentního podílu Facebooku. Společně se svojí ženou se věnuje filantropii.

Více o Dustinu Moskovitzovi najdete tady.


Zobrazit celý žebříček »Evan Spiegel

Věk: 27 let
Jmění: 3,9 mld. USD

Evan toho ve svých sedmadvaceti zvládl už hodně. Vymyslel a založil Snapchat, vydělal miliardy dolarů a vzal si topmodelku Mirandu Kerr.

Více o Evanu Spiegelovi se dozvíte tady.


Bobby Murphy

Věk: 29 let
Jmění: 3,9 mld. USD

Bobby Murphy je společně s Evanem Spiegelem spoluzakladatelem Snapchatu/Snapu a stejně jako on vlastní 18 procent akcií. Ve firmě dohlíží na technické oddělení.

Více o Bobbym Murphym najdete tady.


Julio Mario Santo Domingo III. 

Věk: 32 let
Jmění: 2,4 mld. USD

Julio Mario Santo Domingo III. své velkolepé jmění zdědil po dědečkovi, který mu odkázal druhou největší pivovarnickou společnost na světě SABMiller. Sám vystudoval architekturu a v New Yorku je oblíbeným dýdžejem.

Více o Juliu Mariu Santo Domingovi se dočtete tady.


Katharina Andresen

Věk: 22 let
Jmění: 1,47 mld. USD

Katharina Andresen je druhá nejmladší miliardářka světa. Před ní je jen její sestra Alexandra. Majetek obou plyne z investiční společnosti Ferd, kterou stále řídí jejich otec. Každá sestra už v ní ale vlastní 42 procent.

Více o Katharině Andresen najdete tady.


Alexandra Andresen

Věk: 21 let
Jmění: 1 mld. USD

Je mladší ze sester Andresenových a ve svých 21 letech je nejmladší miliardářkou na světě. Společně se sestrou zatím ve firmě příliš nefigurují, 70 procent rozhodovacích hlasů má prozatím jejich otec.

Více o Katharině Andresen najdete tady.


Ginia Rinehart

Věk: 31 let
Jmění: 1,3 mld. USD

Jmenuje se skoro stejně jako matka, majitelka rozsáhlého australského důlního panství Gina Rinehart. Moc dobré vztahy ale nemají, jednatřicetiletá Australanka se totiž s matkou soudila o kontrolu svěřenského fondu. Soud vyhrála a jmění nabyla v roce 2015.

Přečtěte si o její matce tady.


Patrick Collison

Věk: 29 let
Jmění: 1 mld. USD

Je spoluzakladatelem a CEO firmy Stripe, společnosti, která spravuje a umožňuje platby přes internet. V roce 2016 byla společnost oceněna na 9,2 miliardy dolarů.

Více o Patricku Collisonovi se dozvíte tady.


John Collison

Věk: 27 let
Jmění: 1 mld. USD

John Collison je spoluzakladatelem a prezidentem firmy Stripe. Se svým bratrem Patrickem vymysleli koncept plateb přes internet, už když spolu chodili na vysokou.

Více o Johnu Collisonovi se dozvíte tady.