Sexy nahotinky v ceně nejsou. Pouze osmadevadesátiletý zakladatel pánského časopisu Playboy Hugh Hefner, se kterým musí nový majitel počítat. Proslulý promiskuita si chce údajně v neogotické rezidenci Playboy Mansion pronajímat pokoj až do své smrti. A do té doby nechce, aby se s domem cokoliv dělo.

sidlo

Na první pohled přepychové sídlo z roku 1927 se chlubí rozhlohou 1800 metrů čtverečních. Je postavené na krásném pozemku ve vyhlášené losangelské čtvrti Holmby Hills, sousedící s Beverly Hills a Bel Air (společně tvoří takzvaný “Platinový trojúhelník”). Má 29 pokojů, 6 ložnic, 8 koupelen, velkou kuchyň, vinný sklípek a domácí kino. Součástí rezidence je i oddělený čtyřpokojový dům, herna, tělocvična, tenisový kurt, bazén a zologická zahrada.

jeskyne playboy

Co by to bylo za rezidenci bez umělé jeskyně? 

Je na prodej se vším všudy, tedy i s proslulou jeskyní Grotto, kde se odehrávaly ty nejžhavější party, které zažili takové celebrity jako Snoop Dogg nebo Leonardo DiCaprio. Playboy Mansion se dostal například i do názvu písně skupiny U2.

Případný zájemce si může rezidenci v klidu prohlédnout. Stačí si vytvořit rezervaci u realitní společnosti Hilton & Hyland nebo The Agency. Podle znalců má největší hodnotu pozemek nikoliv dům a přilehlé atrakce. Domnívají se, že ho budoucí majitel nechá po Hefnerově smrti zbourat. A není se čemu divit. Ti, co ho navštívili, říkají, že je to zámek hrůzy. Tvrdí to třeba jedna z Hefnerových milenek Izabella St. James.

„Všechno tam bylo zašlé, špinavé a smradlavé. Téměř všechny „Hefovy“ přítelkyně měly malé psíky, ale ani jedna z nich se neobtěžovala s venčením, takže se věnčili sami – na koberce a závěsy. Byl to strašný pach,“ popisuje St. James ve své autobiografii Bunny Tales.

hefner s milenkou

Hugh Hefner a Izabella St. James.

Tvrdí například, že některé věci v domě se neopravovaly od té doby, co se Hefner v roce 1971 nastěhoval. „Nábytek byl opotřebovaný, stejně tak i prostěradla a matrace. Vypadalo to tam jako kdyby někdo vykoupil charitu,“ dodává jedna z mnoha Hefnerových milenek.

Nicméně cena 200 milionů dolarů (5 mld. korun) dělá z Playboy Mansion aktuálně nejdražší americkou nemovitost k prodeji. A vzhledem k tomu v jakém je rezidence stavu, je výrazně přemrštěná. Navíc odhadní cena z roku 2011 je 25 milionů dolarů.