Rekonstrukce obchodního domu Kotva, kterou hodlá v blízké době zahájit Generali Real Estate, je jedním z nejvýznamnějších komerčních projektů nejen v centru Prahy, ale i v celé střední Evropě. I proto ji Generali řadí mezi nejvýznamnější projekty ze svého středoevropského portfolia. Na náměstí Republiky a v jeho těsném okolí je ale významných komerčních projektů mnohem víc.

Dohromady v této lokalitě vznikne v poměrně krátké době patnáct tisíc metrů čtverečních nově zrekonstruované retailové plochy. A pokud započítáme i zmiňovanou Kotvu, která by mohla být hotová v horizontu dvou let, je to rovnou čtyřicet tisíc metrů čtverečních.

A to znamená spoustu příležitostí pro příchod nových značek a mezinárodních brandů, které stále čekají na ideální příležitost k tomu, aby na prémiovém místě v centru Prahy získaly prostory pro nové prodejny. 

Náměstí Republiky se tak stává jakýmsi přirozeným prodloužením ulice Na Příkopě a potenciál celé této oblasti je z pohledu retailu i nových kanceláří veliký.

Zájem o tuto lokalitu ze strany obchodů i firem je vysoký. Pro obchody je obecně důležité zajímavé umístění, vysoká viditelnost a snadný přístup z ulice.

Lenka Preslová, obchodní ředitelka, Crestyl