Zapomeňte na alkohol, viagru a jiné rádoby efektivní sexuální stimulanty, ta nejúčinnější afrodiziaka budou mít nejspíš i ve vašem nejbližším supermarketu. Pokud už je rovnou nemáte vy sami doma v kuchyni. Možná budete překvapení, co s vámi tyhle potraviny udělají.

Pro začátek se nadopujte vitaminy. „Béčkem“ (testosteron), zinkem (testosteron) a omega-3 mastnými kyselinami (prostaglandin pro sexuální aktivitu).

article

Z potravin vaše pohlavní orgány prokrví chřest a kapary, mužnou sílu dodá taky celer, hořčice, paprika, zázvor, hřebíček nebo sezamové semínko. Moc povzbudit milostnou aktivitu mají i některé druhy koření, jako je bazalka, šalvěj, skořice, vanilka, anýz, koriandr nebo libeček. Obsahují totiž éterické oleje, které vás tak trochu omámí a zároveň povzbudí smyslové vnímání.

Alkohol může sexuální touhu zabít, ovšem v malých dávkách působí třeba šampaňské přesně opačně. „Bublinky“ mají euforizující účinky a obsažený etylalkohol odbourává úzkost a povzbuzuje chuť na sex. A když ještě přidáte jahody…

Close-up portrait of Hispanic woman biting red pepper

Jedním z nejúčinnějších afrodiziak pro větší výkonnost mužů je Ginkgo biloba, které zároveň podporuje funkce mozku, velmi účinný je i ženšen.

Efekt ohnivě pálivých chilli papriček potvrdí jejich milovníci, kteří je vyhledávají nejen kvůli chuti, ale i pro pocit zvýšení energie. Zlepšují prokrvení a tím zvyšují citlivost pohlavních orgánů. Jsou tak přírodním podpůrným prostředkem pro zlepšení potence a zvýšení libida.

Nejlepším afrodiziakem je ale vaše zdraví. Je těžké cítit se přitažlivý, když máte nadváhu, či dokonce trpíte zdravotními problémy, které souvisejí se špatným stravováním. Takže základní předpoklad uspokojivého sexuálního života je být fit.