Chytré hodinky by vám měly ulevit od neustálého nutkání neuroticky kontrolovat váš telefon. Díky propojení obou přístrojů byste na nich měli mít možnost sledovat to nejdůležitější, co se ve vašem telefonu odehrává – jestli vám někdo volá, píše nebo co se děje ve vašich oblíbených aplikacích. Na trhu je takových hodinek už celá řada, redaktoři serveru The Wirecutter se proto ve spolupráci s Forbesem rozhodli otestovat ty nejrozšířenější, aby zjistili, které z nich jsou nejlepší.

Vítěz byl podle Wirecutteru jednoznačný – ať už pro telefony Android nebo iPhone – nejlepší chytré hodinky jsou Pebble Steel.

Proč? Přečtěte si to v jejich recenzi:

forbes-watches-1

Po mnoha hodinách zkoumání, nošení a porovnávání různých chytrých hodinek jsme dospěli k závěru, že hodinky Pebble Steel se nejlépe přizpůsobí většině zápěstí i životních stylů. Jejich baterka vydržela prakticky celý pracovní týden (což bylo ze všech testovaných hodinek nejdéle), měly ty nejlepší aplikace, dobře vzdorovaly možnému zneužití a na většině zápěstí vypadají dobře. Jejich displej je černobílý, ale díky automatickému podsvícení ho přečtete za všech situací.

Proč přesně u nás Steelky vyhrály:

Tyhle hodinky vám dovolí vybrat si aplikace, jejichž upozornění mají zobrazovat. Můžete přes ně dokonce rychle reagovat na některé zprávy a to pomocí předem napsaných šablon nebo emotikonů. Jsou do nich zabudovány také aplikace na podporu fitness jako RunKeeper a Misfit a také minimalistický hudební přehrávač. Spoustu dalších aplikací a nástrojů naleznete na Pebble appstoru, a to včetně různých motivů pro ciferník – od klasických švýcarských ručiček až po displeje se zaoblenými rohy ve stylu Star Treku.

Magnetický nabíjecí kabel je malý a lehký, výhodnější je ovšem dobíjení přes dokovací stanici. To je ale stejně celkem jedno, protože ani jednu variantu nebudete používat moc často. Abychom zbrusu nové Pebble Steelky úplně vybili, museli jsme je nepřetržitě používat po dobu 82 hodin, což je mnohem déle než u konkurence. To znamená, že když budete hodinky používat 16 hodin denně a na noc je budete vypínat, vydrží bez nabití pět dnů.

Steel-Trio done

V tomto směru se Steelkám nejvíce přiblížily hodinky LG G Watch R, které vydržely 43 hodin. Ovšem jen při nastavení, které silně šetřilo baterii.

Co se designu týče, ciferník Steelek je, jak ostatně vyplývá i z názvu, z kovu a patří k němu kožený nebo ocelový pásek. Steelky sice úplně nevypadají jako módní hodinky, ale obstarožní digitálky od Casia to taky nejsou. Se 46 mm na výšku a 34 mm na šířku jsou v současnosti snad nejmenšími chytrými hodinkami a na ženách i na mužích s drobnějším zápěstím působily nejméně těžkopádně. Dobře také zvládají drobné nárazy a pády a jsou vodotěsné do 5 atmosfér, takže přežijí mytí nádobí, máchání se v bazénu nebo drobné nehody, kdy něco rozlijete.

Druhé místo (pouze pro Android)

Máte-li telefon s Androidem a naprosto ho zbožňujete, máte dnes na výběr z asi půltuctu hodinek Android Wear. Většina z nich na první pohled vypadá jako matné černé krabičky od sirek nebo hokejové puky a některé mají špatné displeje.

moto

Nejlepší kombinaci vzhledu a vlastností nabízí v této skupině podle nás Moto 360 od Motoroly. Od konkurence se odlišují svým kulatým ciferníkem a kvalitnějšími pásky, jejich magnetická dokovací stanice je praktická a navíc tyto hodinky dovedou po celý den monitorovat aktivitu vašeho srdce, kterou měří na zadní straně vašeho zápěstí. Platforma Android Wear od Googlu je ale pořád ještě trochu nedovařená – do intuitivního ovládání mají jejich hodinky stále daleko a nabíjet se musí každou noc. Pořád je to ale, co se Androidu týče, to nejlepší k dostání. Pokud vás skutečně oslovuje, jak vás Google Now prostřednictvím vašeho telefonu udržuje informované a často toho využíváte, Android Wear budete nejspíš milovat.

A co Apple Watch?

Apple Watch, na které se můžete těšit snad už v dubnu, budou k dostání ve třech různých velikostech, materiálech a provedeních (Watch, Watch Sport a Watch Edition), a to se startovní cenou 350 dolarů. Samozřejmě budou vyžadovat iPhone. Nabídnou škálu jemných vibrací a nové rozhraní, jak dlouho vydrží baterie zůstává záhadou. Apple Watch vyzkoušíme hned, jak to půjde.

Závěrem

Na relativně novém trhu s chytrými hodinkami Pebble Steel vyčnívají jako celkově solidní výrobek. Za cenu 200 dolarů (při výprodejích i méně) jsou Pebble Steelky jednoznačně těmi nejlepšími chytrými hodinkami, které si můžete v současnosti pořídit.

Recenzi pro Forbes a server The Wirecutter sepsal Kevin Purdy.