Londýnská barová scéna patří dlouhá léta k absolutní světové špičce. Abyste netápali, kam zajít, až se do Spojeného království zase vydáte, požádali jsme odborníka z branže Robina Kolka – člena našeho loňského výběru 30 pod 30 a barmanažera baru Termini, který se loni stal šestým nejlepším barem světa v žebříčku World’s 50 Best Bars –, aby pro nás vytipoval ty nejzajímavější podniky.

Londýn je město, které tepe v rychlém tempu… Místa, která byla otevřená před půl rokem, už nemusí existovat. Na druhou stranu tu jsou taková, která jsou otevřená desítky let a víte, že zde budou i za dalších 20 let. Proto je doporučuji navštívit, většinou jde o podniky se skvělou atmosférou.

Robin Kolek

Rozhodně musíte navštívit hospody, jako jsou ToucanFrench House, obě najdete v Soho.

Toucan nabízí ten nejlepší guinness a širokou škálu irské whiskey, French House nenapodobitelné zážitky. Je to lokál, kde se scházejí umělci a podivíni z celého města. I proto French House ukazuji každému, kdo mě ve městě navštíví. Dáte si tam malé pivo a jen pozorujete, co se děje kolem vás.

S cocktail bary je to složité, Londýn je město s koktejlovou kulturou… Proto je tady koktejlových barů spousta! Těžko vybrat ty nejlepší…

Určitě ale nesmíte vynechat American Bar v hotelu Savoy, piano a martini vás tam dostanou a budete si připadat jako hvězda.

Jestliže chcete zkusit něco extra zajímavého, měli byste navštívit Scout, mají tu hodně originální drinky, které jen tak někde nenajdete. Řídí se cestou 0 % waste, takže není náhodou, že jejich základnou se stal East London.

Jestliže se chcete dobře najíst i napít, doporučuji Sager and Wilde nebo Untitled. Oba vás omráčí skvělou chutí drinků a jídlem, na které jen tak nezapomenete.

Jestliže máte rádi old school hip hop, zajděte si do Satan’s Whiskers.

Naopak late night drink se super muzikou najdete v Dalstenu a jmenuje se Brilliant Corners.

Satan’s Whiskers

Když se bavíme o barech, musím zmínit i jeden coffee bar. Jmenuje se Origin a je v Shoreditchi. Pro mě je to zaručeně nejlepší espresso ve městě.

A nesmím zapomenout na náš aperitivo bar Termini, ve kterém vás rád uvidím kdykoli od 10 ráno na kávičku do večera, kdy si můžete dát negroni nebo Termini Spritz.