Nové a nové luxusní hotely se po celém světě otevírají neustále. Ale není hotel jako hotel. Většina se snaží dodržovat osvědčený zlatý standard a nabízet to, co se od dobrých hotelů očekává. Najdou se ale i projekty, které jsou mnohem odvážnější a lidé na nich pracují jinak – zkoušejí nové věci, vymýšlejí nečekané architektonické prvky, jsou originální a někdy, když se na jejich výtvory podíváte, se zdají být až šílení.

Následujících 5 vznikajících hotelů je přesně takových – od toho který se snaží napodobit mikroskopické mořské živočichy až po dubajské lego – všechny tyto projekty jsou do extrémů, jsou marnivé, jedinečné a krásné.

Korejská smyčka

U příležitosti zimních olympijských her, které se budou v roce 2018 konat v jihokorejském Pchjongčchangu, navrhla společnost Planning Korea tento rezort. Vzniknout by měl nedaleko sportovišť. A inspirace? Hodně netradiční – údajně plankton.

olympian done

Budova hotelu připomíná položenou osmičku a měla by vyrůst u města Kangnung na pobřeží Japonského moře. Mělo by v ní být k dispozici celkem 946 pokojů a podle všeho i pěkný výhled – na moře i na blízké hory.

Čtěte také: 25 nejzajímavějších hotelů, které se letos otevřou

Hotel by měl stát asi půl kilometru od plánovaných olympijských sportovišť, nepřekvapí tedy, že je v plánu, že by měl ubytovat některé z jejich účastníků a hostit nejrůznější akce s olympiádou spojené.

olympian II done


 Čínský vodopád

Luxusní hotel ze staré zatopené důlní jámy? Proč ne. Přesně to chystají v Číně, v Šanghaji, ve čtvrti Sung-ťiang.

Shimao II done

Místní hotel by se měl jmenovat Shimao Wonderland Intercontinental a stojí za tím hotelový řetězec InterContinental Hotels Group. Měl by nabízet 380 pokojů a hlavně i několik podvodních podlaží, na kterých by měla být akvária, restaurace a další společenské prostory. Nad úroveň země, tedy přes okraj kráteru, by měla dosahovat jen dvě z 19 plánovaných poschodí.

shimao done


 Obrněný masiv

City of Dreams je hotelový komplex na Macau, který by se už za dva roky měl rozrůst o tento (pátý) hotelový kolos.

City-of-Dreams done

Tenhle monolit, originálně ozdobený vnějšími konstrukčními prvky, nabídně 780 pokojů, apartmá a luxusních „sky villas“ a očekává se, že zastíní dosavadní jedničku City of Dreams – Crown Towers.

City-of-Dreams II done


 Nejvíc cool hotel ze všech (doslova)

Další čínský hotel, který využije to, co v krajině zbylo po těžbě (tedy díru) – Dawang Mountain Resort – najdete ve městě Čchang-ša v provincii Chu-nan. Jeho hlavním lákadlem bude zima a všemožné radovánky, které toto období nabízí (v hotelu bude k dispozici i vnitřní sjezdovka).

Dawang done

K vidění ale bude mnohem víc – zahrady, důmyslné osvětlení, skleněné stropy a stěny, které vám umožní si to všechno vychutnat. Ubytovat se budete moci v jednom z více jak tří set pokojů – od těch nejobyčejnějších až po prezidentské apartmá.

dawang II done


 Dubajské lego

Na umělém ostrově Palm Jumeirah brzy přibude další hotel – The Royal Atlantis Resort and Residences by se měl otevřít v roce 2017. A stejně jako stávající hotely i tenhle bude nacpaný luxusem od sklepa až po střechu.

atlantis dubai done

Architektonický návhr, který si hraje s motivy kostiček LEGO, obstarala newyorská firma Kohn Pedersen Fox Associates, vnitřní design zase londýnská  GA Design.

Čtěte také: Kde se ztratit. Nejodlehlejší luxusní hotely světa

Mezi největší lákadla bude jistě patřit plánovaný střešní bazén.

atlantis dubai II done