Byznysmenka a filantropka Melinda Gates vzpomíná na pocity, které  nakonec okusí nejen absolventi škol, ale všichni ti, kteří chtějí posunout svůj život správným směrem: diskomfort.

A je jedno, jestli to bude v situacích, kdy si hledáte práci, zkoušíte překopat a nastartovat nový život nebo čelíte problémům, které si na vás svět byznysu přichystal.

Pro Melindu bylo v 80. letech minulého století největším diskomfortem zejména to, že v Microsoftu byla jednou z mála žen s technickými znalostmi. Navíc si v tomto oboru, kterému vládnou muži, myslela, že musí napodobovat styl mužů ve svém okolí.

To vše ji ale nedělalo šťastnou. Naopak, cítila se až tak nešťastná, že jednu dobu dokonce uvažovala o odchodu z firmy. Namísto toho si ale z této životní lekce vzala ponaučení a díky tomu se mohla později stát jednou z vrcholných manažerek Microsoftu a později i největší světovou filantropkou.

Čtěte také: Co chce nejvlivnější filantropka planety? Dostat více žen do IT

V rozhovoru pro americkou televizi CNBC se Melinda Gates podělila o nejlepší radu nejen pro studenty opouštějící školy, ale pro všechny, kteří chtějí změnit svůj život k lepšímu.

„Pro každého je to období, kdy se před vámi objeví celá řada příležitostí. A pokud zůstanete ve své vlastní komfortní zóně, unikne vám hodně věcí, které stojí za to vyzkoušet,“ myslí si manželka nejbohatšího muže světa, který má podle Forbesu jmění v hodnotě přesahující 87 miliard dolarů.

billmelinda

Melinda se svým manželem Billem Gatesem.

Jinými slovy tím Melinda myslela, že mladí lidé a všichni, kteří se chtějí posunout dále, by „se měli cítit komfortně i v nekomfortních situacích“. Prostě brát vystoupení z komfortní zóny jako součást svého růstu.

Může jít třeba o stáž nebo rovnou práci ve zcela jiném sektoru či průmyslu, který vás možná trochu irituje, učení se nových dovedností nebo učinit první krok a nebát se ptát lidí ohledně byznysu či kariérního postupu.

Čtěte také: 3 rady, které by Bill Gates dal sám sobě, kdyby mu zase bylo 19

„Ale nikdy (v těchto nových rolích) nezapomeňte na cenné věci, které dělají unikátní právě vás. Do všeho přidejte něco ze sebe,“ nabádá Melinda Gates.