Největší tuzemská realitní kancelář M&M Reality spojila síly s realitní skupinou EHS investora Marka Rosenbauma. Důvodem je expanze do zahraničí. V příštím roce chtějí společně vstoupit do Německa a Rakouska pod novou značkou M&M Real Estate Europe a postupně se do tří let stát významným hráčem celého středoevropského regionu.

Rosenbaum by měl v M&M Reality získat poloviční podíl. Cenu transakce žádná ze stran nezveřejnila.

M&M Reality se chystala do zahraničí už v roce 2020. Se vstupem na slovenský a rakouský trh jí tehdy měla pomoct finanční skupina Arca. Kvůli jejímu krachu ale z dealu sešlo a realitka od hledání jiného vhodného investora dočasně upustila. Nakonec jí pomůže investor Marek Rosenbaum.

Ten před rokem založil realitní skupinu EHS, ve které sdružil svou platformu Bezrealitky.cz, realitní kancelář Maxima Reality a Český nemovitostní trust. A už tehdy měl ambici expandovat do dalších evropských zemí.

‚‚Vždy jsme zmiňovali, že chceme jít cestou smysluplných akvizic. Bylo by zbytečné stavět expanzní plány od začátku a tříštit síly, pokud se nabízí cesta spojení s partnery, kteří mají ambici evropské expanze také jako jednu z priorit,“ říká Rosenbaum.

V následujících letech chtějí obě společnosti investovat do svého rozvoje přes tři miliardy korun. Kromě realitního zprostředkování hodlají také nakupovat a držet perspektivní nemovitosti a rozvíjet své finanční služby či IT systémy.

‚‚Spojením sil se nám otevírá příležitost nastavit pro evropský trh zcela nový realitní standard, který bude odpovídat aktuálním výzvám,“ uvádí hlavní akcionář M&M Reality Morcinek. Od plánu vstoupit na Slovensko nicméně upustil, protože jde podle jeho slov o ‚‚příliš malý trh“ a bez infrastruktury, kterou mu měla původně zajistit slovenská Arca, se mu to nevyplatí.