Nová dominanta Ostravy z dílny architektonického ateliéru Chybik+Kristof zná svou finální podobu. Plánovaný multifunkční mrakodrap má vyrůst na ostravské Karolině na pozemku označovaném jako Slza. Měl by mít výšku 235 metrů a po dostavení se tak stane nejvyšší budovou v zemi.

Nedávný průzkum podloží potvrdil stavitelům, že je možné na daném území výškovou stavbu realizovat. Ostrava Tower se bude skládat ze spodní administrativní kancelářské části, hotelu, restaurace a kongresového centra.

Ve střední části budou patra pro odpočinek a vrchní část bude sloužit rezidentům. V nejvyšším patře se bude dle plánu nacházet vyhlídková restaurace, bar a terasa s výhledem na město.

V nižším tubusu se počítá s VIP byty v horní třetině, kapacitními byty v dolní třetině a luxusními byty uprostřed. Pod mrakodrapem bude také několikapodlažní podzemní garáž s kapacitou pro více než 700 automobilů.

Výstavba započne nejpozději na konci roku 2022 a v květnu 2026 by měl být mrakodrap dokončen. Nicméně investor nyní žádá město o prodloužení lhůty na dokončení o 12–18 měsíců.

Náklady se odhadují na více než 2,5 miliardy korun. Architektonický ateliér Chybik+Kristof v současnosti pracuje také na návrzích rozšíření Letiště Václava Havla nebo na hokejovém stadionu v Jihlavě.