Máte na to, stát se příštím EY Podnikatelem roku České republiky? Víte o někom, kdo by na to měl? Podmínka nutná a první je přihlásit se. Závěrka přihlášek je totiž již tuto sobotu, tedy 21. října. Do té doby poradenská společnost EY přijímá nominace do aktuálního 18. ročníku soutěže.

„Veřejnost a podnikatelé tak mají už jen pár dnů na vyplnění a zaslaní online přihlášky nebo zaslání tipu prostřednictvím online nominačního formuláře,“ říká manažerka soutěže Dana Hrušková.

Vítěz se bude moci pyšnit stejným titulem jako například Petr Chmela z Tescomy, největší světový výrobce desek Zdeněk Pelc z GZ Media nebo vládce říše Koh-i-noor Vlastislav Bříza. To je jen zlomek z vítězů minulých ročníků, které každoročně vrcholí v Česku galavečerem na pražském Žofíně a posléze na světovém finále v Monte Carlu.

Soutěží se v hlavní kategorii – EY Podnikatel roku České republiky a potom v kategoriích: EY Technologický podnikatel roku, EY Začínající podnikatel roku a EY Společensky prospěšný podnikatel roku.

V současné době se EY Podnikatel roku jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již ve více než padesátce zemí na šesti kontinentech. V loňském ročníku soutěže EY Podnikatel roku dorazilo jen v České republice přes 450 nominací. Celkově bylo v tuzemsku přihlášených 75 podnikatelů z 66 firem.