„Když občas zaslechnu, jestli není pro Česko škoda, že nás koupili Američani, říkám si, co vlastně dělá firmu českou. Jednak nešlo o akvizici, ale o fúzi, a hlavně Gen je dost možná víc česká firma, než byl Avast třeba před pěti šesti lety, kdy jsem byl v celém výkonném týmu jediný Čech,“ přemítá Ondřej Vlček, donedávna CEO Avastu a od září prezident ve společnosti Gen.

Ta vznikla fúzí původem českého technologického obra s dalším americkým obrem NortonLifeLock v jednom z největších obchodů v české historii v hodnotě 8,6 miliardy dolarů.

Ondřej Vlček, který do Avastu přišel už v roce 1995 jako brigádník, funkci CEO Avastu zastával od roku 2019. Jako prezident Genu bude mít odpovědnost za produkty, vývoj, technologie, inovace a za zákaznické služby. Zároveň spolu se spoluzakladatelem Avastu Pavlem Baudišem usedne v představenstvu. „Novou roli vnímám jako příležitost věnovat se zase víc věcem, které jsem jako CEO nemohl dělat, protože jsem na ně neměl čas,“ říká.

Jaké plány má Gen a jeho prezident do budoucna? Které kyberbezpečnostní výzvy musí společnost nejvíc řešit? Co je podle Ondřeje Vlčka next big thing? A proč tráví čas ve firemním call centru? Poslechněte si další díl Forbes byznys podcastu.