skip to main content
Forbes

Nesem vám noviny, pomáhejte. Nový Forbes nabízí naději i pomoc zdravotníkům

3 minuty čtení

Svět teď potřebuje dobré zprávy a naději. Jednu vám přinášíme. Právě dnes přichází do prodeje nové číslo Forbesu, které je naděje a dobrých zpráv plné.

Na titulní straně je docela netypicky kresba. A to proto, že portrétní fotku, tak charakteristickou pro Forbes, nebylo možné udělat. Osobnost titulní strany, Tomáš Cihlář, totiž sedí nejenom v San Francisku, což by nebyl pro focení takový problém – on je ale taky v karanténě a to trochu větší problém už je.

Hlavně však i z domova řídí výzkum, k jehož práci se teď upíná celý svět. Tomáš Cihlář je šéfem výzkumného a testovacího týmu, který vyvinul lék Remdesivir. Ten je teď v poslední fázi testování a vypadá jako asi nejnadějnější přípravek k léčení covid-19.

Reklama

Stejný lék byl nasazen nemocnému pražskému taxikáři a další dávky pro nejpotřebnější teď díky Tomáši Cihlářovi míří do Česka, do dvou nemocnic.

A jak šéf týmu a odchovanec slavného českého chemika a jednoho z nejvýznamnějších českých vědců 20. století Antonína Holého říká, do konce dubna by testování mělo odpovědět na dvě hlavní otázky kolem Remdesiviru. Funguje jednoznačně proti covid-19? Nemá žádné vážné vedlejší účinky?

Pokud odpověď na první bude ANO a na druhou NE, už v květnu může lék mířit k pacientům po celém světě. Firma Gilead, pro kterou rodák z Chomutova Tomáš Cihlář pracuje, je schopná do konce roku vyrobit léčivé dávky pro statisíce pacientů.

Nové číslo Forbesu si můžete koupit ZDE. Je znovu oslavou českého důvtipu a podnikání. Vedle profilového rozhovoru s Tomášem Cihlářem si můžete přečíst také příběhy firem, které v téhle těžké době totálně mění svůj byznys a vidí to jako příležitost.

Máme pro vás také dosud největší český test elektroautomobilů: půjčili jsme si jich pro vás hned 12 a řádně prozkoušeli, jak se na elektriku jezdí. Představíme vám nejzajímavější modely letošního roku i největšího soupeře Tesly a Elona Muska, o němž jste možná ještě neslyšeli.

Reklama
Související vydání

A i v náročných dobách karantény máme ve Forbesu něco pro radost, například úplně nové české hodinky Bohematic. Začínají tikat právě teď, čerpají ze slavné české designérské a inženýrské historie – a jsou krásné.

Nový Forbes má prostě to, na čem náš magazín staví už víc než století. Optimismus, pozitivní pohled na život a na svět, oslavu podnikatelského ducha a svobody a to všechno se zdravým selským rozumem a hlubokou znalostí věci.

Podnikání je pro nás životně důležitou součástí svobodné společnosti a demokracie a my svůj úkol a poslání vidíme jednoduše: přinášet čtenářům příběhy o tom, co skvělého v Česku umíme, co se daří, v čem jsme světoví. A taky v čem se můžeme zlepšit a učit od světa – a inspirovat další z nás, aby se postavili na vlastní nohy a vykročili do něj svobodně a podnikavě.

Budeme moc rádi, když si zrovna v téhle době zvolíte optimistický a inspirativní pohled na svět a Forbes si předplatíte. To můžete udělat TADY.

20 procent z předplatného věnujeme iniciativě Pomocnemocnicím.cz.

Zároveň tím pomůžete našim zdravotníkům. Rozhodli jsme se totiž, že 20 procent z předplatného věnujeme iniciativě Pomocnemocnicím.cz. Ta pomáhá zdravotnickému personálu, který teď pracuje v extrémně těžkých podmínkách dnem i nocí pro nás všechny.

A pomůžete jim i vy, když si předplatíte Forbes. Nejoptimističtější časopis v Česku.

Předem vám za to děkuji a přeji zdraví, sílu a brzo lepší a radostnější dny.

Reklama
Reklama