skip to main content
Forbes Podcast

Nesmíme být srabi, říká k situaci s Ruskem miliardář Štěpánek v podcastu

Nesmíme být srabi, říká k situaci s Ruskem miliardář Štěpánek v podcastu

Miliardář Kvido Štěpánek se v posledním roce musel cítit jako na houpačce. Jeho firma Isolit Bravo dodávající plastové komponenty pro automobilky řešila s nástupem covidu propad zakázek, dnes ale naopak nestíhá dodávat.

I tak firmě v loňském roce lehce klesl zisk i tržby. „Udrželi jsme se ale nad jednou miliardou korun,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu k loňskému obratu firmy její zakladatel a majitel.

Isolit Bravo ale nejsou jen komponenty pro automobilky. Kvido Štěpánek je znám svou vášní pro vývoj něčeho nového, čímž se stalo například takzvané „Motůčko“, kolečko s elektrickým pohonem.

„Motůčko nám dnes dělá dvacet procent tržeb,“ vypočítává Štěpánek, že prodejům Motůčka se v covidovém roce více než dařilo a chce s ním více prorazit i v zahraničí.

Kvido Štěpánek

  • Majetek v hodnotě 1,6 mld. Kč
  • 99. nejbohatší Čech v žebříčku roku 2020
Reklama

Stejně jako ostatní podnikatelé, i on s napětím sleduje současnou napjatou situaci mezi Českem a Ruskem. Podnikatel z Orlických hor má v této otázce více než jasno.

„Nesmíme se toho bát a nesmíme být srabi,“ říká k možnosti uvalení ekonomických sankcí Štěpánek. „Jakékoliv případné nepohodlí by vyplynulo ze sankcí uvalených na Rusko, tak jej musíme hrdinně nést,“ říká podnikatel a známý filantrop.

Už před šesti lety v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině zastával heslo „freedom before business“ (svoboda je víc než byznys) a v minulosti vypravil několik desítek kamionů s humanitární pomocí pro uprchlíky.

Nejen o tom jsme si s Kvidem Štěpánkem povídali v dalším Forbes Byznys podcastu. Kdy si ho pustit? Teď. Prostě teď!