Stará známá věta „Dneska nic nedávají“ s příchodem online streamovacích služeb jako Netflix, HBOGO nebo Amazon Prime už sice neplatí, zato ale přibyla nová: Není si z čeho vybrat.

Přitom realita nemůže být vzdálenější. Musíte jen vědět, jak ve velkém množství nabízených filmů a seriálů hledat. Tady je pár hacků, díky kterým se dostanete dál než na nabídku hlavní stránky.

Čtěte také: Mládí vpřed. Tohle jsou tři úspěšní čeští filmaři, o nichž ještě uslyšíme

Netflix kódy
Pokud jste ještě neslyšeli o skrytých kódech Netflixu, právě se vám změnil život. Číselné řady totiž rozkryjí mnoho subkategorií, které hlavní menu nenabízí. Místo klasické kategorie „drama“ se tak můžete rychle dostat na „film noir“, místo hororů přímo na ty se zombíky atd.

Celý seznam kódů najdete zde. A jak na to? Do URL stačí za lomítko připsat číselný kód. Příklad: http://www.netflix.com/browse/genre/12345.

Filmová ruleta
Pokud nemáte čas a chcete svůj filmový program vložit do rukou osudu, zkuste online ruletu. Můžete si buď předvolit kategorii, žánr či typ, nebo prostě jen kliknout na tlačítko „Najít“. Otázka je, jestli výsledek pro vás bude přímý zásah.

Podle hodnocení Imdb.com
HBOGO nabízí možnost seřadit si filmy i seriály od nejlepšího po nejhorší podle hodnocení čtenářů filmové databáze Imdb.com. Jednoduché a fajn. Pokud chcete mít možnost podle stejného systému hledat i na Netflixu, nainstalujte si NEnhancer.

Víc profilů, míň hledání
Netflix nabízí možnost mít na jendom účtu až pět profilů. Každý z nich má vlastní algoritmus, který reaguje na to, na co se koukáte. Podle vaší historie a hodnocení pak nabízí filmy a seriály, které by se vám mohly líbit. Předplatitelé téhle možnosti nejčastěji využívají k tomu, aby se o účet podělili s rodinou, přáteli nebo kolegy v práci.


Můžete ji ale využít i jinak a založit si profily podle žánrů, a mít tak profil na guilty pleasures, krimi, horory, pro děti nebo romatické večery se svojí dívkou. A v každém vám Netflix na hned hlavní stránce bude generovat ten nejnovětší obsah podle naposledy sledovaných snímků.

Odebírejte newsletter
Pokud chcete mít informace o novinkách, posledních šancích ke zhlédnutí nebo chystaných projektech z první ruky, zapište se k odebírání newsletteru. Nabízejí ho všechny služby.

V jednoduchosti je krása
Nebo na to jděte jednoduše a připravte si několik strategií, podle kterých postupovat a které se dají aplikovat na všechny streamovací služby. Vybírejte podle:

a) Herce – Máte chuť na film s Julií Roberts a je vám jedno jaký? Jistě si z několika titulů vyberete.
b) Režiséra – Prozkoumejte jeden večer detailněji filmografii Francise Forda Coppoly nebo Stanleyho Kubricka.
c) Podobného titulu – Máte chuť na něco jako bondovku, ale ne s Jamesem Bondem? Možná nakonec díky nabídce zakotvíte u jiného akčního hrdiny se stejnými iniciály, třeba Jasona Bourna.

Nebo dejte na radu nějaké známé osobnosti, třeba režiséra Spikea Leeho, který natočil 25. hodinu, Spojence nebo BlackKklansman.