Patříte mezi milovníky letecké přepravy nebo máte naopak z létání strach a odpočíváte každičkou minutu do přistání? Jestli jste ten druhý případ, pak nezoufejte. Aerolinky se totiž předhánějí s tím, kdo nabídne pasažérům lepší servis. Možná už tak nebudete přemýšlet nad tím, jestli vaše letadlo spadne nebo ne. Nebudete mít totiž čas.

Podívejte se na nabídku nejžhavějších produktů 11 leteckých společností

Emirates nabízejí luxusní koupel

Málokdo nabízí tak velký luxus na palubě jako právě Emirates. Na to ostatně celkem okatě upozorňuje i reklama s Jennifer Aniston za 20 milionů dolarů. Jeden let vás sice může stát víc než auto, ale jak by se vám líbilo létání s možností sprchy v přepychové koupelně s vyhřívanou podlahou, kosmetikou Bulgari a jinými okázalostmi?

Reklama, která kdekoho pobouřila:

V první třídě Lufthansy bude dýchatelněji

Tohle léto nabídla společnost Luthansa pasažérům ve dvoupatrových letadlech zvlhčovače vzduchu. Záměrem je při dlouhých cestách lidi udržet co nejsvěžejší. Cestující z ekonomické třídy budou dýchat vzduch s 20% vlhkostí, zatímco ti v první třídě 25%.

Qatar Airways cílí na luxusní povlečení

Kromě menu koncipovaného od japonského šéfkuchaře Nobu Matsuhisa, dezertů od Ladurée nebo vybavení od Armaniho se Qatar Airways rozhodly nabídnout i co možná nejpřepychovější spaní. Jeden ložní set s povlečením Frette, které najdete i v těch nejlepších hotelech světa, přijde zhruba na 25 000 korun.

Air New Zealand zavádí postele

Na lepší spaní se zaměřily i novozélandské aerolinky – ty se navíc rozhodly ukázat, že pohodlné může být i cestování ekonomickou třídou. Společnost nabízí tzv. Skycouch neboli tři sedadla, která když se spojí, tak vytvoří lehátko, kde se budete moct pohodlně natáhnout.

Virgin sází na Netflix

Pokud se chystáte cestovat po Americe, zamyslete se nad možností létat s Virgin America. Aerolinky Richarda Bransona nedávno oznámily partnerství s Netflixem. Nově tak budou moct jejich pasažéři zhlédnout filmy z populární americké videotéky prostřednictvím vysokorychlostního internetu na laptopech, tabletech a chytrých telefonech. Cena za službu by měla být známá během března příštího roku.

Na palubě Singapore Airlines budete jíst z přepychového nádobí

Cestující první třídou singapurských aerolinií pojídají pouze z luxusního porcelánu Wedgwood. Ostatně, jak by vypadaly humři, mořské plody a další lahůdky na plastových talířcích?

Etihad Airways cílí na soukromé mini bary

Dubajské aerolinky se soustřeďují na pohodlné zázemí. To utváří křesla Poltrona Frau, velká televize a hlavně mini bar. Tlačítko přivolávající obsluhu už je tedy minulostí. Teď mají cestující Etihadu možnost vytáhnout si ze svého vlastního baru jakýkoliv drink.

Air Malta poskytuje lázeňské procedury

Na ekonomickou třídu se zaměřila také letecká společnost z Malty. Nově si budou její klienti moct užít masáže rukou, krku nebo nohou za poslechu relaxační hudby.

JetBlue & Birchbox

Byznys model americké aerolinky JetBlue je zaměřený na to, aby všem zákazníkům byly nabízené stejné služby. Společnost nedělá rozdíl mezi první a ekonomickou třídou. Všem nabízí stejné prémiové služby jako například plně sklopná sedadla, větší výběr jídel a kosmetické balíčky se značkami jako jsou Caudelie, Klorane a Davines jako pozornost společnosti.

Delta zavedla na ranvej automobily Porsche

Americká Delta spustila v roce 2011 zkušební provoz vozidel Porsche k přemístění zákazníků z první třídy od letadla ke gatům. Tento nápad se stal okamžitě hitem a teď ho Delta zavádí na všechna letiště v USA. Ostatní světadíly, kam společnost léta, si musí ještě nějakou chvíli počkat.

Southwest se zaměřuje na živé koncerty

Southwest se prezentují jako nejveselejší  aerolinky. I když ne vždy jsou cestující s jejich nabídkou spokojení. Kdo by totiž chtěl na cestě poslouchat kvílení letušek. Nízkonákladová společnost, která létá především v Americe, ale v minulých letech překvapila svou nabídkou živých koncertů kapel Imagine Dragons, O.A.R. nebo Plain White T’s. A to už je trochu jiná liga.

Pokud budete mít cestu do míst, kam tyhle aerolinky létají, tak si stačí jen vybrat, jaký servis je právě pro vás ten nejlepší.