skip to main content
Breaking News

Netflix v africké Keni zkouší nový způsob, jak přilákat více odběratelů

Netflix plánuje spustit nový bezplatný přístup ke svému obsahu. Sice jen částečný, jen pro mobilní telefony a také… pouze v africké Keni.

Reklama

Streamovací gigant si slibuje, že nabídnutím bezplatného přístupu, který zahrnuje přibližně jednu čtvrtinu obsahu dostupného v plné placené verzi, přitáhne více nových odběratelů.

„Pokud jste nikdy předtím nesledovali Netflix – a mnoho lidí v Keni ne – je to skvělý způsob, jak vyzkoušet naši službu,“ napsala na blog Netflixu Cathy Conk, ředitelka produktové inovace společnosti. „A pokud se vám líbí to, co vidíte, je snadné přejít na některý z našich placených tarifů, abyste si celý náš katalog mohli užít také na televizi nebo notebooku.“

Reklama

Bezplatný plán v Keni umožní lidem zaregistrovat se k přístupu na Netflix bez reklam na mobilních telefonech s operačním systémem Android. Kromě okleštěného obsahu tato bezplatná verze neumožňuje uživatelům stahovat tituly pro prohlížení offline ani sledování na připojených televizorech.

Netflix hledal nový způsob, jak nechat Keňany službu vyzkoušet, uvedla mluvčí. Společnost v minulosti nabízela bezplatné zkušební verze s originálními Netflix tituly zdarma na různých trzích. Bezplatný Netflix v Keni teď slouží pro společnost jako způsob, jak prozkoumat trh a vyzkoušet další možnosti pro přilákání nových platících odběratelů.

Reklama
Reklama