Budoucnost nečeká za dveřmi. Místo toho už v nich má zaklíněnou nohu a tlačí se do přítomnosti. Chcete-li se podívat, jak bude vypadat, máte teď jedinečnou šanci osobně se s ní seznámit – už zítra na konferenci NEXT Big Thing, kterou pořádá Forbes a bude ji vysílat formou online přenosu.

NEXT Big Thing je největší český festival o technologiích a ve středu 11. listopadu od 9:30 proběhne už jeho čtvrtý ročník.

Dnes už je jasné, že budoucnost byla v uplynulém roce v ledasčem vykolejena a v něčem naopak popohnána covidovou krizí. O tom, jakou podobu nakonec nabere, se můžete přesvědčit z pohodlí svého domova. Stačí si jen zakoupit lístky, které jsou právě v prodeji.

Předplatné Forbesu Všechno bude jinak

Na přetřes přijdou nejrůznější futuristická témata. Třeba telemedicína současnosti a budoucnosti, ke které budou mít co říct takové kapacity, jako je Jiří Šedo z Masarykova onkologického ústavu nebo Jiří Pecina z Meddi Hubu.

Ivan Řehoř z VŠCHT pak promluví o mikrobotech a jeho řeč bude následována exkurzem do toho, jak se dokáže technologická špička pod tlakem spojit se pustit se do boje proti koronavirové krizi, když to za ni nikdo jiný neudělá. U tématu nebudou chybět David Miklas z Covmasku či Pavel Doležal z Kebooly. 

Jindřich Karásek promluví o kyberútocích a Rostislav Černý přednese keynote speech. O finančním světě, který se přesouvá do smartphonů v našich kapsách, poví své Ondřej Knot z Dateia, Petr Volný z Upvestu a Rostislav Černý z PWC. A tohle všechno je teprve dopolední blok. 

Následovat budou přednášky o samořiditelných autech, představí se československý startup Spacemanic, který má namířeno do vesmíru s Elonem Muskem, a na pódiu se společně poprvé ukážou největší osobnosti české videoherní scény: Daniel Vávra, Marek Španěl, Marek Rabas a Miloš Endrle.

Velké finále proběhne v duchu budování českého jednorožce a celou konferenci zakončí borec nakonec – Jan Bednář proslulý společností ShipMonk.

Říkali jsme, že budoucnost je jednou nohou ve dveřích? Tak teď už stojí v kuchyni a vyjídá ledničku. Buďte u toho. Zítra od půl desáté při online přenosu z NEXT Big Thing.