Měli byste mít pro každou událost jiné hodinky? Podle Eugena Tutunikova, šéfa SwissWatchExpo, to kupodivu není třeba. „Stačí jedny hodinky, které se hodí pro různé situace,“ tvrdí Tutunikov.

Ať už se váš letní výlet týká slunce, moře nebo sjezdovek, doporučíme vám kousky, které vašemu outfitu dodají eleganci. Jaké destinace a jaké hodinky spolu podle Tutunikova hrají nejlépe?

Amalfské pobřeží

Panerai Radiomir Rose Gold

Bezproblémové italské zpracování, vzdušný přímořský charakter. Panerai dokonale ladí se sluncem i ubíhající mořskou hladinou. Model Radiomir má štíhlejší profil, dodávající elegantnější vzhled. Růžovozlatá povrchová úprava odpovídá uvolněnému pobřežnímu stylu.

Mykonos

Budete potřebovat hodinky, které udrží krok s rušnými plážemi Mykonosu, tamní živelnou energií i pestrým nočním životem. Přesně tohle zvládnou luxusní hodinky s gumovým řemínkem – Omega Aqua Terra, Santos de Cartier a Rolex Yachtmaster jsou podle Tutunikova vynikající volbou.

Působí sportovně, odolají potu i vodě, a především jsou pohodlné a přitom stylové.

Švýcarské Alpy

Omega Seamaster Planet Ocean

„Přibalil bych si hodinky, které zvládnou výkyvy teploty i magnetismu,“ radí Tutunikov. Omega Planet Ocean díky vodotěsnosti, vysokému stupni antimagnetismu a pouzdru odolnému proti poškrábání zvládnou túru, lyže, i luxusní večeři.

Los Angeles

Tudor Black Bay

Multifunkční hodinky se hodí jak do klidného prostředí, tak na večerní události. Ve městě andělů i démonů je od všeho trochu – od pláží a večírků až po kulturu a umění. Tudor Black Bay GMT dostojí všem požadavkům, říká Tutunikov.

„Fungují jako potápěčské hodinky a zároveň zobrazují tři časová pásma najednou. Červenomodrá Pepsi luneta je ikonická stylová frajeřina, kterou mohu nosit kdykoli, pro jakoukoli příležitost,“ konstatuje.

Las Vegas

Rolex Daytona

Lidé ve městě hříchu se vždy snaží předvést to nejlepší ze sebe, takže se nebojte s hodinkami trochu zariskovat. Rolex Daytona z ryzího zlata se budou hodit jak na hotelovém baru, tak na slavnostní večeři nebo nákupním tahu.

Tokio

Omega Speedmaster Tokyo 2020

Omega má v zemi vycházejícího slunce tak velkou základnu fanoušků, že značka nabízí exkluzivní modely určené jen pro Japonsko. Pro cestu do Tokia proto Tutunikov doporučuje olympijské Speedmaster Tokyo 2020. Nejenže jsou oslavou největšího světového sportovního svátku, ale zároveň i poklonou japonské kultuře.

Berlín

Glashütte PanoMaticLunar

Kosmopolitní Berlín nabízí vše od historie a kultury až po rušnou restaurační scénu nebo naopak poklidnou přírodu. „Vybral bych si hodinky, které jsou tradiční a moderní zároveň,“ radí Tutunikov.

PanoMaticLunar z německé hodinářské kolébky Glashütte jsou pojaté tradičně, ale zaujmou jedinečným ciferníkem a nabízejí bezchybné řemeslné zpracování. „Dokážu si je představit k ležérním džínám i formálnímu obleku,“ uzavírá Eugen Tutunikov.