Využívat služeb Airbnb jste si při cestování už možná zvykli nebo naopak sami volné pokoje prostřednictvím tohoto sanfranciského startupu nabízíte. Sdílené bydlení je zkrátka v kurzu.

Možná jste si ale také zvykli, že Airbnb čas od času nabídce i něco víc než jen možnost potkávat se s lidmi z celého světa ve vlastní kuchyni. Třeba noc v lanovce nad Alpami nebo Halloween několik metrů pod Paříží v jejích děsivých a kostmi naplněných katakombách, ale taky na letištní runwayi nebo v IKEA. A nejnověji třeba mezi žraloky.

Airbnb-Catacombs-Paris-Halloween-2015-1200x842

I takhle jste si mohli užít loňský Halloween.

Tahle možnost byla aktuální tento týden, od 11. do 13. dubna, využít ji ale mohly jen 3 osoby (samozřejmě s partnery), které vyhrály v soutěži, do níž se přihlásilo přes 63 500 zájemců.

I tahle atrakce se konala v Paříži, v tamním městském akváriu nedaleko Eiffelovky. Speciální skleněná vitrína, do které se vešla tak akorát manželská postel, tu vznikala od června do prosince loňského roku a nyní se už předělává na speciální pozorovací stanici, kterou budou ke zkoumání žraloků využívat zaměstnanci akvária.

Airbnb-Shark-Aquarium-Paris

Ještě předtím ji ale využili tihle tři lidé – vášnivá milovnice žraloků, Američanka Kimly Do, nejmenovaná Číňanka, která prý kdysi byla čínskou miss, a dvojice ze Skotska, která se v pondělí mezi žraloky dokonce zasnoubila.

Airbnb-Shark-Aquarium-Paris-Meal

Kromě samotného spaní mezi obávanými predátory byla součástí programu i večeře při svíčkách a možnost potápění se v doprovodu odborníků z akvária a samozřejmě i přednáška o životě žraloků.

Omezení bylo jen několik, vedle toho, že se nikdo nesměl jít potápět bez doprovodu, bylo zakázané hlavně pořizování nočních fotografií a selfie – světlo totiž žraloky dráždí.