skip to main content

Noc v rakvi nebo hladomorně? 10 míst, kde prožijete ten pravý Halloween

Reklama

Spřežení koní divoce probíhá lesní cestou ukrytou hluboko v rumunské Transylvánii. Vzrostlé kmeny jen těsně míjejí dostavník, který při zvuku hejkalů krájí všudypřítomnou mlhu. Stromy se najednou rozestoupí a spřežení se ocitá na nádvoří věžatého hradu, který vám je odněkud povědomý.

Aby ne, zde se totiž zrodila legenda o Drákulovi.

Rumunský hrad Bran se v románu Brama Stokera stal předlohou místa, kde Drákula pobýval. Místo jako stvořené pro prožití strašidelné noci se vším všudy. A pro pořádný scary zážitek neexistuje vhodnější doba, než když se svět živých propojuje s těmi mrtvými. Doba Halloweenu.

Čtěte také: Bojíte se rádi? Tohle je deset nejlepších hororů posledních pěti let

Díky světové ubytovací platformě Airbnb a její soutěži „Night at…“, v rámci které letos v Česku nabízeli například přespání na červeném gauči z talkshow Jana Krause nebo v hokejové hale, prožijí dva šťastlivci poslední říjnovou noc v Drákulově hradu. Navíc ve společnosti Dacra Stokera, praprasynovce autora světoznámého románu, který jim během večera, než je nechá zcela o samotě, převypráví příběh krvechtivého knížete Vlada Tepeše.

Na Airbnb ale můžete najít i další místa jako stvořená pro prožití toho pravého Halloweenu. Společně jsme jich pro vás vybrali desítku.

1. Drákulův hrad, Rumunsko

screenshot-2016-10-21-at-10-28-14

Rumunský hrad Bran sice ve skutečnosti nepatřil Drákulovi (tím byl dnes již zničený hrad Poenari), inspiroval se zde ale spisovatel Bram Stoker ve svém románu. Právě zde vznikla legenda o Drákulovi a právě zde vám místní hluboké lesy navodí tu správnou atmosféru. Navíc v ložnici hradu byste postel hledali marně, tu nahradí dvě luxusní a sametem vystlané rakve.

2. Strašidelný dům, USA

screenshot-2016-10-21-at-10-55-46

Tento strašidelný dům se nachází v malé americké vesničce Brumley ve státě Missouri. Postaven byl v roce 1850 a dříve sloužil jako pohřební ústav a nemocnice. Na zahradě tohoto „malebného“ domku se dokonce nachází hřbitov. Co víc si na Halloween přát?

3. Osiřelý maják, USA

screenshot-2016-10-21-at-10-54-18

Přes padesát let starý maják ležící nedaleko břehů Goose Rocks v americkém státě Maine je jako stvořený pro odvážlivce hledající dobrodružství. Maják je obklopen vodou, která neúnavně omílá jeho stěny, a také nekonečnou mlhou. Ideální scenerie pro prožití večera, ve kterém se prolíná živý svět s tím mrtvým.

4. Komnata šílenství, Velká Británie

screenshot-2016-10-21-at-10-50-56

Stylový apartmán jako z hororového filmu se nachází ve městě York na severu Anglie. Jeho kořeny sahají do minulosti staré více než 600 let. Podle dochovaných dokumentů se do místnosti zavírali pacienti trpící „šílenstvím“, okolní lidé si tak o domě začali vyprávět, že v něm straší.

5. Děsivý pokojíček, Velká Británie

screenshot-2016-10-21-at-10-47-53

Ve městě Great Dunmow ve Velké Británii si můžete pronajmout tento roztomilý pokojíček. Každý hororový nadšenec určitě zaplesá – stará nástěnná svítidla, těžké závěsy a nevysvětlitelné zvuky linoucí se zpod postele navodí tu správnou atmosféru.

6. Tajemné panství, USA

screenshot-2016-10-21-at-10-46-37

Tajemné panství ve státě Minnesota v USA je tím nejlepším ubytováním pro všechny lovce záhad a duchů. Opravdoví nadšenci si zde mohou uspořádat oslavu nebo svatbu v hororovém stylu během celého roku.

7. Hladomorna, Irsko

screenshot-2016-10-21-at-10-43-21

Hrad Hackett v irském panství Tipperary z 15. století vypadá vcelku malebně, spíše než hrad připomíná jen jednu z jeho věží. Když jej ale pohltí mlha, zcela změní svou tvář. A tehdy si také můžete připomenout, že tato věž s minimálním počtem oken sloužila ve feudálních časech hlavně jako hladomorna.

8. Útulný pokoj pro nebojácné, USA

screenshot-2016-10-21-at-10-40-55

Reklama

Světlý a útulný pokoj nacházející se ve velkém domě v americkém New Orleans by za normálních okolností ničím nevynikal. To by ale nesmělo několik lidí, kteří v této ložnici strávili noc, odpřisáhnout, že spatřili dívku ve žlutých šatech, jak se vznáší nad postelí. Duch je prý velmi plachý. Pokud máte odvahu, nechcete ji přijet pozdravit?

9. Hrad s duchem, Rusko

screenshot-2016-10-21-at-10-38-27

Pokud si potrpíte na opravdový bizár, vypravte se do Vidnoje na okraji Moskvy. Za necelých 1300 korun zde můžete přečkat noc v domě, který je imitací hradu. Okázalé pestrobarevné interiéry vám ale pocit Halloweenu příliš nenavnadí. O to se má postarat duch, který se dle hostitelů na „hradě“ objevuje o půlnoci.

10. Kostnice, Francie

screenshot-2016-10-21-at-10-35-54

V současnosti je tato nabídka sice uzavřená, ale za zmínku rozhodně stojí. Airbnb loni nabízelo možnost strávit Halloween v pařížských katakombách. Přesněji v kostnici francouzské metropole mezi kostrami a lebkami šesti milionů lidských těl.

Výherci soutěže stráví v podzemí celý večer a noc. V nabídce byla večeře, nocleh v opravdové posteli, soukromý koncert a nakonec snídaně.

Reklama
Reklama