skip to main content
Breaking News

Nová esportová aréna na Chodově. Je největší v Česku a na Slovensku

Na pražském Chodově se v pondělí pro veřejnost otevřelo největší esportové multifunkční centrum v Česku a na Slovensku. Vodafone PLAYzone Arena je součástí obchodního centra Westfield Chodov a rozkládá se na více než 1000 metrech čtverečních. Za projektem stojí skupina Prima, která zde investovala desítky milionů korun.

„Vidíme v tom obrovskou příležitost. Už když jsme vstupovali před pár lety do agentury PLAYzone, viděli jsme, že gaming je na vzestupu,“ komentuje investici Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

„Aréna pro nás bude důležitý nástroj pro rozvoj esportu, bude to multifunkční prostor, kde si lidé mohou vyzkoušet hraní na počítačích, konzolích, virtuální realitu i speciální herní zařízení,“ dodává k prostoru, v němž se kromě velkoplošné obrazovky nachází i restaurace či bar.

Reklama

Budou se zde natáčet i televizní pořady a podcasty. Aréna rovněž nabízí prostory určené pro firemní workshopy, přednášky a prezentace. Vstup je zdarma, platí se za jednotlivá herní stanoviště.

„Teď nás čeká spousta práce, abychom nastavenou kvalitu minimálně udrželi. Už nyní připravujeme zajímavé akce a turnaje. To budou teprve ty pravé zatěžkávací zkoušky našeho týmu,“ komentuje Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone a předseda České asociace esportu.