Zatímco koupě vlastního ostrova už nikoho nepřekvapí, pořídit si ostrov na přání co do velikosti, tvaru i funkčnosti a navíc ponorný si dosud nikdo nevyzkoušel. I tahle rarita se ale brzy stane skutečností. Společnost Migaloo Private Submersible Yacht, která se specializuje na výrobu soukromých jachet, ji totiž plánuje za dva týdny představit na jachtařské show v Monaku.

kokomo_in2

Pozoruhodný ostrov Kokomo, který je v podstatě soukromou plovoucí pevností, má v tomhle případě celkovou délku 117 metrů, výšku 78 metrů a ponor 20,5 až 9,7 metrů, přičemž inženýři a designéři zmíněné společnosti jej zkonstruovali s cílem nabídnout dokonale personalizovaný prostor podle vkusu zákazníka.

kokomo_in1

Ostrov se skládá z několika designových pater a palub. Úplně nahoře ve výšce 80 metrů nad mořem se nachází luxusní obytná paluba. Dolní patro připomíná džungli s palmami a zahradami. Na jedné z palub můžete využít pláž s bazénem a na jiné zase zahradu pro venkovní posezení.

K dispozici jsou tu i dva beach kluby, vodopád, podvodní jídelní salón a skladovací prostory, které mohou sloužit pro uložení věcí nebo ubytování personálu. Designová konstrukce ostrova je údajně na nejvyšší možné vývojové úrovni moderních jachet a vytváří atmosféru exotického ostrova.

Migaloo Private Submersible Yacht ale chystá na přehlídku ještě jeden trumf. Prezentovat tu chce také největší soukromou ponorku na světě o velikosti 225 metrů. Ta má dosahovat rychlosti 40 uzlů nad vodou a 20 uzlů pod ní, k čemuž se výrobce inspiroval moderními torpédoborci třídy Zumwalt (víceúčelové útočné lodě amerického námořnictva).

Ponorka, jejíž celková plocha má činit téměř 2100 metrů čtverečních, je vůbec první alternativou super obrovských jachet. Na rozdíl od nich tu ale bude mít majitel možnost si se svými hosty dopřát soukromí a během cestování či kotvení se ponořit pod hladinu. A za rozbouřeného moře si navíc užít plynulou jízdu.

ponorka_in

Na komfortu ostatně Migaloo PSY založila i svou dosavadní výrobu soukromých ponorek, jejichž délku a design interiéru či exteriéru upravuje na přání klientů. Všechny části ponorek přitom podléhají bezpečnostním normám amerického námořnictva. Modely obsahují vybavení a funkce klasických jachet od spa zázemí s vířivkami a bazény, přes přistávací plochy pro helikoptéry, až po velké plážové terasy a prostory pro zakotvení lodí a jiných menších strojů.