skip to main content

Nové nálepky Bib a obhájené hvězdy. Praha má nového Michelin průvodce

Field a La Degustation Bohême Bourgeoise. Dvě pražské restaurace si udržely svého gastronomického Oscara. Takzvaný Michelin Guide je nejstarší a nejproslulejší gastronomický průvodce na světě. I v případě, že vašemu podniku svou hvězdičku udělí, může přidat další, či ji v případě nutnosti odebrat úplně.

Letošní průvodce bohužel nepřinesl žádnou novou hvězdu pro českou metropoli, ale udělil alespoň dvě nové nálepky Bib. Jedná se o podniky The Eatery a Dejvická 34 by Tomáš Černý.

„Máme radost, že jsme našli další dvě restaurace, které si zasloužily být na našem seznamu pražských restaurací s oceněním Bib Gourmand. Jde o podniky, které v tomto městě nabízejí vysokou kvalitu za přijatelnou cenu a zároveň poctivou kuchyni s fantastickými chutěmi,“ říká Gwendal Poullennec, mezinárodní ředitel průvodců Michelin.

Reklama

Pokud se nedostanete do novou červenou samolepkou ověnčených podniků, udělejte si rezervaci do míst, které je obhájily z loňska: Na Kopci, Divinis a Eska.

Radary michelinských inspektorů zachytily také podniky, jako je vinohradský Výčep, degustační restaurace inspirovaná moderní vietnamskou kuchyní Taro, QQ kitchen, které je vyhlášené výraznými chutěmi i dostupnými cenami, a Bockem – místo, kde chcete snídat celý den.

Průvodce je v online verzi k dispozici zde.